zamknij
Lista przebojów poprawianego piękna czyli najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej wśród Polek i Polaków

Lista przebojów poprawianego piękna czyli najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej wśród Polek i Polaków

Polacy już wiedzą, że spojrzenie w lustro nie musi przynosić rozczarowania. Zamiast załamywać się zmarszczkami, coraz częściej odwiedzają gabinety medycyny estetycznej, gdzie poprawiają wszelkie niedoskonałości swojej urody i zwyciężają upływający czas. Panie najczęściej powiększają piersi, panowie modelują brzuszki.

Damski numer jeden

Choć mężczyźni ulegają różnym kobiecym wabikom, to zawsze największe wrażenie robi na nich efektowny, piękny biust partnerki. Nie jest to żadna tajemnica, kobiety doskonale o tym wiedzą i właśnie dlatego tak wiele uwagi poświęcają swoim piersiom. Powiększają, ujędrniają, korygują ich kształt. Wśród wszystkich zabiegów z zakresu medycyny estetycznej powiększanie piersi to absolutny numer jeden. Nic dziwnego. W końcu czego się nie zrobi dla rozmarzonego męskiego spojrzenia i własnego dobrego samopoczucia.

Najbardziej znaną metodą poprawiania wyglądu piersi implanty, jednak nie każda kobieta ma ochotę na silikonowe protezy. Na szczęście panie mogą zdecydować się także na lipofiling, czyli wszczepianie do piersi własnej tkanki tłuszczowej, bądź tak zwany Macrolane, polegający na iniekcji w piersi żelu kwasu hialuronowego. Oba te zabiegi są mniej inwazyjne niż klasyczna chirurgia piersi i wymagają krótszej rekonwalescencji, a zapewniają miły dla oka i dotyku efekt.

Ciało pod nadzorem

Kobiety słyną z tego, że miewają wiele zastrzeżeń do swojego wyglądu. Pelikany na przedramionach, chomiki na twarzy, micheliny na brzuchu – jakkolwiek zabawnie by to nie brzmiało, za każdą taką niedoskonałością kryje się rosnąca frustracja, która potrafi zamienić udane życie w pasmo niepowodzeń. Dlatego zabiegi modelujące sylwetkę zajmują silne drugie miejsce na liście plastycznych hitów. Liposukcja cieszy się dużą popularnością wśród Polek – i ta tradycyjna, i laserowa, która świetnie sprawdza się w przypadku mniejszych zabiegów. Wśród metod modelowania sylwetki dużą popularnością cieszą się również plastyka brzucha, lipofiling, czyli przeszczep własnego tłuszczu, oraz Acculift, bezkrwawa metoda modelowania laserowego.

Młoda twarz

Trzecie, czwarte i piąte miejsce na liście najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej zajmują zabiegi związane z utrzymaniem pięknej twarzy. Ciało można ukryć pod właściwie dobranymi ubraniami, twarz pozostaje naszą wizytówką przez cały czas. Polki chętnie sięgają po mikrolipofiling, czyli mikroprzeszczepy tłuszczu, wypełniające zmarszczki i modelujące twarz w taki sposób, że staje się ona młodsza, bardziej napięta i naturalna. Popularne są też inne metody modelowania twarzy. Polki chętnie poprawiają sobie kształt ust, usuwają worki pod oczami, pozbywają się zwiotczałej skóry powiek i drugiego podbródka. Dużym zainteresowaniem cieszą się laserowe liftingi, które ujędrniają skórę, usuwają zmarszczki, pomagają w usuwaniu blizn i przebarwień.

Męski zwycięzca

Kobiety na swojej liście przebojów zabiegi ustawiają w kolejności: piersi, ciało i twarz. Mężczyźni również chętnie sięgają po zabiegi, które modelują ich sylwetki. Wbrew pozorom Polakom nie jest obojętne, jak wyglądają. Szczególnie chętnie zajmują się swoimi brzuchami, niestety w przeważającej większości zbyt dużymi. Dlatego wśród męskich zabiegów dominuje liposukcja właśnie tej partii ciała. Na drugim miejscu znajduje się szczególny rodzaj zabiegu, zarezerwowany wyłącznie dla panów, a wiążący się z ginekomastią, czyli nadmiernym rozrostem piersi. Bez względu na to, czy przyczyną jest choroba czy nadmierne otłuszczenie, mężczyznom zawsze sprawia to duży problem i chętnie decydują się na zabieg zmniejszenia i wymodelowania sutków. Na trzecim i czwartym miejscu wśród zabiegów poprawiania urody za pomocą metod z zakresu medycyny estetycznej znajdują się zabiegi z zakresu modelowania twarzy – laserowe liftingi i plastyka powiek. Nie tylko kobiety pragną zaskakiwać młodością 😉 Na piątym miejscu znajduje się druga męska specjalność, czyli korekcja uszu. Wielu mężczyzn ma problemy z odstającymi uszami i coraz większa grupa z nich decyduje się na zmianę tego stanu rzeczy. Zabieg nie jest skomplikowany, a efekty pojawiają się szybko i na całe życie.

Piątka na piątkę

Jak wskazuje choćby przegląd najpopularniejszych zabiegów wśród Polek i Polaków, najbardziej cenimy sobie piękny wygląd naszego ciała. Upodobania wśród przedstawicieli obu płci są dość podobne. Czy to piersi, czy brzuszki, jesteśmy zgodni, że powinny wyglądać jędrnie i młodo. Smukła linia, mniej tłuszczu i ładnie wyrzeźbiony kształt – to i dla kobiet, i mężczyzn niezmienny priorytet. Wśród najpopularniejszych zabiegów znajdują się też rozmaite sposoby poprawiania piękna twarzy. Tu także panie i panowie zgodnie oczekują pokonania grawitacji i usunięcia pojawiających się niedoskonałości. Różnice w wyborze zabiegów wynikają tak naprawdę z odmiennej budowy kobiet i mężczyzn, a nie z odmiennego spojrzenia na piękno i młodość. Jędrne, kształtne i młodo wyglądające ciało to marzenie i Polek, i Polaków.

O zdrowiu mówimy coraz więcej, ale efekty tego są nadal marne

Efekty kampanii M45+: rośnie świadomość nowotworów układu moczowo-płciowego w Polsce

Skomentuj