zamknij
Ratownicy WPR odebrali domowy poród w Jankowicach

Ratownicy WPR odebrali domowy poród w Jankowicach

Ratownicy Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego szczęśliwie odebrali domowy poród w Jankowicach koło Pszczyny. Na świat przyszła zdrowa dziewczynka. To już drugi w ostatnich miesiącach domowy poród z pomocą ratowników WPR z Pszczyny.

W sobotę 9 lutego rano ratownicy pszczyńskiej stacji Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego zostali wezwani do Jankowic, gdzie u jednej z pacjentek rozpoczęła się akcja porodowa. Po przybyciu na miejsce okazało się, że poród jest już zaawansowany i nie ma możliwości przewiezienia pacjentki do szpitala. Dziecko przyszło na świat po zaledwie kilkunastu minutach od przybycia ratowników WPR. Poród przebiegł bez komplikacji, dziewczynka urodziła się zdrowa, otrzymała 10 punktów w skali Apgar. Razem z mamą została przewieziona do szpitala w Pszczynie.

Tak szczęśliwe zakończenie nie byłoby możliwe, gdyby nie odpowiednie wyszkolenie ratowników WPR do odbierania porodów „w terenie”. Ratownicy są do takich sytuacji przygotowywani już podczas studiów, potem w czasie kursów zawodowych. We wszystkich karetkach Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego znajduje się zestaw porodowy, pozwalający odebrać poród praktycznie w każdych warunkach.

Pszczyńscy ratownicy Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego przyznają, że choć w dzisiejszych czasach porody bardzo rzadko odbywają się w domu, to akurat ta stacja Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego ma szczęście do takich wezwań. W sierpniu 2013 roku ratownicy WPR szczęśliwie odebrali poród w miejscowości Piasek koło Pszczyny. Na świat również przyszła wtedy dziewczynka.

Pomimo wątpliwości rząd poparł zakaz sprzedaży niektórych produktów w sklepikach szkolnych. Producenci żywności protestują

Dlaczego znów nic nie wyszło z moich noworocznych postanowień?

Skomentuj