zamknij
Na wczasy do Niechorza

Na wczasy do Niechorza

Niechorze dość duży ośrodek wczasowy na zachodnim Pomorzu. Niechorze graniczy bezpośrednio z Pogorzelicą i Rewalem. To idealne miejsce na wypoczynek nad polskim morzem z dziećmi i z rodziną.

Niechorze to niezwykle urokliwe miejsce. Mamy tutaj swego rodzaju połączenie ciszy w zachodniej części kurortu z skomercjalizowanym i tętniącym życiem kafejkowo-restauracyjnym kurortem po wschodniej jego części.

Nadmorski klif, na którym zbudowana jest imponująca latarnia morska tworzy przepiękny wysoki brzeg, z którego rozpościerają się wspaniałe widoki na dużą, zadbaną plażę. Wzgórze we wschodniej części Niechorza pokryte jest domkami i budynkami kolorowo pomalowanymi z wąskimi uliczkami w styku śródziemnomorskim, co stwarza niezapomniane wrażenie.

Niechorze to również imponujące, nowoczesne i wybudowane z rozmachem piękne domy wczasowe. Oferta na noclegi Niechorze jest bardzo zróznicowana i rozbudowywana. Z pewnością kazdy znajdzie coś interesującego dla siebie.

Latarnia morska stanowi doskonały punkt widokowy, z którego można podziwiać całe Niechorze, jezioro oraz okoliczne miejscowości. Wyjście na latarnie krętymi schodami raczej nie stanowi problemu, jednakże osoby starsze i małe dzieci powinny mieć przy sobie kogoś kto pomoże w zdobyciu tarasu widokowego. Latarnia jest bardzo zadbana, dobrze utrzymana i niewątpliwie stanowi jedną z większych atrakcji Niechorza.

Część wschodnia miasteczka to niewątpliwie raj dla amatorów wieczornych szaleństw w rytmach przeróżnej muzyki serwowanej przez liczne kapele w stylu od disco-polo do jazzu. Mamy tu niezliczona ilość knajpek, smażalni ryb, wędzarni, cukierni, kafejek i restauracyjek oraz sklepów.

W centrum znajduje się dworzec autobusowy zapewniający bardzo dobrą komunikację i połączenie z okolicznymi miejscowościami. Całość uzupełnia oryginalna, zabytkowa kolej parowa oraz lokomotywa z dwoma wagonami kursująca drogą pomiędzy Niechorzem a Rewalem stanowiąca atrakcję głównie dla najmłodszych.

Mateusz Kot

Bułgaria- miejsce na wczasy o każdej porze roku

Rodos wyspa słońca i miłości

Skomentuj