zamknij
Pozbądź się cellulitu – największej kobiecej zmory

Pozbądź się cellulitu – największej kobiecej zmory

Cellulit jest zmartwieniem wielu kobiet. Sprawdź, jak się pozbyć cellulitu i osiągnąć wymarzoną figurę. To nie jest takie trudne, jak by się mogło wydawać, ale wymaga wielu wyrzeczeń.

Niestety żyjemy w czasach, gdy żywność modyfikowana genetycznie i większość dnia spędzona przed komputerem jest na porzadku dziennym. Nie ma się co dziwić, że coraz młodsze kobiety borykają się z problemem cellulitu.

Niestety uda dotknięte cellulitem nie prezentują się zbyt kusząco, a właścicielka takich nóg szuka zwykle sposobu na to, jak się pozbyć cellulitu i przywrócić jędrność skórze. Wymaga to oczywiście sporego wysiłku, jednak efekty są tego warte. Ale od czego zacząć?

Przede wszystkim trzeba pomyśleć o tym, czy za cellulit nie odpowiada przypadkiem nasze nieprawidłowe odżywianie. Warto zmienić nawyki żywieniowe i unikać białego pieczywa, soli, cukru, pokarmów bogatych w tłuszcze zwięrzęce i oczywiście słodyczy. Kawę trzeba niestety odstawić na bok i zamienić ją na zieloną herbatę oraz spore ilości wody mineralnej. Warto też, by dieta obfitowała w warzywa i owoce. Ale czy zmiana odżywiania waystarczy?

Powyższą dietę dobrze jest wzbogacić odpowiednią dawką ruchu, codziennymi masażami szorstką rękawicą, naprzemiennymi – zimnymi i ciepłymi prysznicami oraz balsamem nawilżającym. Jeżeli chodzi o sport, polecane są przede wszystkim ćwiczenia aerobowe, joga, pilates, jogging, pływanie itp. Regularne uprawianie tych sportów kształtuje sylwetkę i poprawia samopoczucie, więc korzyść jest podwójna.

Nie możemy zapominać również o tym, że na cellulit mają wpływ używki. Palaczki powinny zastanowić się nad tym, czy wolą mieć piękną figurę, czy dalej tkwić w nałogu. Może to być dobrą motywacją do rzucenia palenia.

Jak widać, nic nie przychodzi łatwo. Ale stosując się do powyższych zasad możemy znacznie ograniczyć, albo nawet pozbyć się cellulitu raz na zawsze. Warto rozpatrzyć wszelkie za i przeciw i jeszcze dziś podjąć się walki z największym wrogiem kobiety – cellulitem.

źródło: http://www.publikuj.org/

Hotele SPA & Wellness w Polsce

Innowacyjny zabieg odchudzający w krakowskim Osteomedzie

Skomentuj