zamknij
Mucovagin pomoże mamie odzyskać pełnię kobiecości

Mucovagin pomoże mamie odzyskać pełnię kobiecości

Dla organizmu młodej mamy czas regeneracji po porodzie można porównać do „odwróconej ciąży.” W odzyskiwaniu kobiecości ważna jest sfera intymna: powrót menstruacji i moment rozpoczęcia współżycia. Nawilżające globulki Mucovagin pomogą w nierozpoczęcie współżyciaowie naturalnego nawilżenia pochwy.

Czas, kiedy młoda mama znów staje się w pełni kobietą w niektórych tradycyjnych kulturach jest ściśle określony. Np. w Meksyku rozpoczęcie współżycia powinno nastąpić po pierwszej miesiączce od porodu. Naruszenie tego tabu może grozić chorobami, impotencją i niepłodnością.

Choć jest to sprawa bardzo indywidualna, tradycyjne zasady dają uniwersalny przekaz – kobieta potrzebuje czasu na regenerację, również w sferze intymnej. Powrót miesiączkowania oznacza ponownie uruchomienie owulacji. Jeśli mama karmi wyłącznie piersią, pierwszej miesiączki może spodziewać się w okresie rozszerzania diety malucha o nowe pokarmy. Dzieje się tak ponieważ hormony, które odpowiadają za wytwarzanie mleka hamują cykl miesięczny. Najwcześniej menstruacja powraca po 6 miesiącach, najpóźniej do 15 stego miesiąca po porodzie. Odstęp kilku miesięcy to również czas kiedy dziecko nauczy się przesypiać noce, a mama czuje się już pewniej w nowej roli.

Globulki z kwasem hialuronowym na suchość pochwy
A co z odzyskaniem libido i przyjemności seksualnej? Częstym intymnym problemem młodych mam jest suchość pochwy po porodzie. To znak, że nie wszystkie funkcje wróciły do normy. Otóż karmiąca mama zwykle ma mniejszy poziom estrogenu, co skutkuje brakiem naturalnej, intymnej wilgotności. W konsekwencji pierwsze zbliżenia mogą być bolesne.

Kobiety cierpiące na suchość pochwy zwykle sięgają po żele nawilżające. Lepszym rozwiązaniem są jednak globulki z kwasem hialuronowym, naturalną substancją nawilżającą.

– „Polecam Mucovagin nowoczesne globulki dopochwowe do stosowania w trakcie połogu i karmienia piersią. Są bezpieczne i hipoalergiczne. Działają długofalowo, pomagając błonie śluzowej pochwy odzyskać i utrzymać naturalne nawilżenie.” – mówi Agata Chodakowska, Group Brand Manager.

Odzyskiwanie kobiecości po porodzie to długa droga małych kroków. Jeden to założenie sukienki sprzed ciąży, drugi powrót menstruacji, trzeci satysfakcjonujące życie seksualne. Kuracja nowoczesnymi globulkami Mucovagin pomoże skutecznie przejść przez ten ważny etap odzyskiwania kobiecości.

40 lat w izolacji. Dlaczego trzeba propagować wiedzę o łuszczycy?

Jak Polacy korzystają z prywatnej służby zdrowia online?

Skomentuj