zamknij
Mikołaj w Klinice onkologicznej!

Mikołaj w Klinice onkologicznej!

Do dzieci z Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej AM we Wrocławiu św. Mikołaj przyszedł nieco wcześniej. Już 5. grudnia bowiem w bibliotece szpitalnej przy ul. Bujwida dla małych pacjentów zorganizowana została zabawa pt. ,,W poszukiwaniu św. Mikołaja”.

Sponsor oraz pomysłodawca całego wydarzenia, firma Mirosław Wróbel Sp. z o.o. – Autoryzowany Dealer Mercedes-Benz, zapewnił dzieciom całe mnóstwo atrakcji. Na tłumnie zebranych podopiecznych fundacji ,,Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” czekała świta św. Mikołaja, czyli Śnieżynki, Niedźwiadki, Elfy oraz inni pomocnicy, którzy nie pozwolili maluchom nudzić się ani przez chwilę. Wspólne tańce, wyliczanki, a także zbiorowe pisanie najdłuższego listu do św. Mikołaja to tylko niektóre z atrakcji, jakie na początek ekipa świąteczna zapewniła najmłodszym. Dla tych, którym zabawy ciągle było mało, Tygrysek miał w zanadrzu kolejne niespodzianki. Mali pacjenci wraz z rodzicami brali udział w konkursie hula-hop, uczyli się nawoływać św. Mikołaja, a dzięki kilkudziesięciu metrom papieru toaletowego, mogli się przez chwilę poczuć jak prawdziwe egipskie mumie.

Na koniec wszyscy dzielni uczestnicy zabaw otrzymali piękne paczki mikołajkowe pełne słodkości, które w imieniu przedsiębiorstwa Mirosław Wróbel Sp. z o.o. oraz oczywiście św. Mikołaja, przywiózł dzieciom Prezes Zarządu Firmy, pan Michał Łuczak.
To najweselsze Mikołajki od kilku dobrych lat – przyznaje pani Agnieszka Aleksandrowicz, Prezes fundacji ,,Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”. Imprezy takie jak ta pozwalają naszym podopiecznym choć na chwilę zapomnieć o trudach szpitalnego życia, dlatego staramy się organizować je jak najczęściej.
Rzeczywiście, po dniu pełnym wrażeń, na małych pacjentów czeka kolejna niespodzianka. 6 grudnia bowiem wystąpi dla nich Orkiestra Policyjna KWP we Wrocławiu. Muzycy w oficjalnych mundurach przygotowali dla specjalnych widzów program pełen niespodzianek oraz zagwarantowali, że w tym dniu nikt nie otrzyma mandatu.

Sylwia Gliwa poparła walkę z rakiem szyjki macicy

Chorobliwa zazdrość alkoholika – zespół Otella

Skomentuj