zamknij
Wspaniała turystyczna Holandia

Wspaniała turystyczna Holandia

Wycieczki autokarowe po konkretnych miastach danego kraju cieszą się z każdym rokiem większą popularnością. Wśród najczęściej wybieranych państw wymienić należy Włochy, Francję, Hiszpanię. Kraje mniejsze powierzchniowo oferują równie ciekawe atrakcje. Jednym z nich jest choćby Holandia.

Wiatraki i rowery, dostęp do narkotyków i prostytucji – to zwłaszcza z tym kojarzą ją mieszkańcy Europy. Mało osób podejrzewa jednak, jak dużo zabytków znajduje się w tym czarującym kraju. Przegląd najbardziej interesujących atrakcji holenderskich miast ujawni inną stronę tego niesamowitego państwa.

Stolicą Holandii jest tętniący życiem Amsterdam. Pałac Królewski wskazuje się wśród najistotniejszych zabytków miasta. Znajduje się on po prawej stronie Placu Dom, a jego lokatorami, jak wskazuje jego nazwa, jest sama rodzina królewska. Zwiedzający mogą podziwiać wnętrza pałacu jedynie w konkretnych terminach. W Amsterdamie przykuwa uwagę duża liczba muzeów, w których obejrzeć można eksponaty związane z filmem, fotografią, tropikami, nauką czy sportem. Popularnością cieszy się Muzeum Madame Tussauds z figurami woskowymi najbardziej znanych osób na świecie. Turystów niejednokrotnie oburza, a jednocześnie kusi najbardziej nieprzyzwoita i frywolna dzielnica – Red Light District, w której dostępne są wszelkie rozrywki przeznaczone wyłącznie dla dorosłych.

Należy pamiętać, że symbolem Amsterdamu są także rozliczne kanały. Dzięki nim określany jest „Wenecją Północy”. Zwiedzający mogą odpocząć przy nich, bądź w amsterdamskich parkach. W mieście nie brakuje kawiarni, restauracji i pubów. Podobnie zresztą jak w Hadze, siedzibie holenderskiego rządu. Sala Rycerka to najbardziej rozpoznawalna atrakcja tego miasta. W co trzeci czwartek września głowa państwa przemawia w niej przed zgromadzonym parlamentem. Turyści nie mogę nie wstąpić do znajdującego się w centrum Mauritshuis. Zgromadzono tam obrazy najsłynniejszych holenderskich malarzy – Rembrandta i Vermeera.Dla smakoszy odpowiedni będzie wycieczka do Alkmaar – miasta sera. Słynny targ serów ma miejsce w każdy piątek w okresie od września do kwietnia. Poza nim w mieście tym znajduje się wiele cennych zabytków, jak również liczne, urokliwe kawiarenki.Atrakcyjna dla wycieczkowiczów jest także nieduża miejscowość Delft. Wędrówka po zabytkowymturystycznym centrum nie powinien nikogo zmęczyć. Innym niepowtarzalnym miejscem jest ogród Keukenhof, znajdujący się nieopodal Lisse. Na powierzchni 32 hektarów zaaranżowane zostały budzące zachwyt kwiatowe kompozycje. Co roku ręcznie wsadza się się tam około 7 milionów kwiatowych cebulek i pokazuje tyle samo kompozycji kwiatowych . Ogród Keukenhof dostępny jest dla turystów od końca marca do maja.

Powyższe wyliczenia poświadczają fakt, że Holandia może być doskonałym miejscem, w którym można spędzić niezapomniane chwile. Alternatywą dla ofert z biur podróży są samodzielnie organizowane wycieczki. Nieduża powierzchnia Holandii umożliwia bezproblemowe przenoszenie się z miasta do miasta. Wielu wycieczkowiczów z pewnością powróci po raz kolejny do holenderskich miast, aby na nowo poczuć ich niezwykłą atmosferę i obejrzeć nieznane w danym momencie zakątki.

Źródło: Wspaniała turystyczna Holandia – Relacje

Mont Saint Michel jedna z atrakcji Francji

Kilka słów o Gdańsku

Skomentuj