zamknij
Bezpieczne wakacje

Bezpieczne wakacje

Wakacje to przede wszystkim dobra zabawa i korzystanie z dobrodziejstw wypoczynku. Trzeba jednak być świadomym, że nawet wtedy mogą się zdarzyć niechciane incydenty.

Jednym z najważniejszych punktów przy planowaniu zagranicznej podróży jest ubezpieczenie turystyczne. Niezależnie od tego czy jedziemy do europejskiego kraju, czy gdzieś dalej, powinniśmy wykupić ubezpieczenie, ponieważ koszty leczenia zagranicą są wysokie. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, tzw. EKUZ, nie gwarantuje pokrycia wszystkich kosztów hospitalizacji.

Przy wyborze ubezpieczenia turystycznego warto kierować się tym, co będziemy robić na wakacjach. To ubezpieczenie będzie zupełnie inne, gdy planujemy nurkować czy wspinać się po górach, a inne w przypadku zwykłego odpoczynku na plaży.

Jaką kwotę powinno mieć ubezpieczenie? Koszty leczenia, pomoc assistance i NNW to minimum, którym należy kierować się przy wyborze ubezpieczenia turystycznego. Od wyboru odpowiedniej wysokości sumy ubezpieczenia zależy, czy będziemy mogli w pełni skorzystać z przysługującej nam ochrony i czy otrzymane świadczenia zdrowotne pozwolą na godny powrót do zdrowia. W każdym kraju obowiązują inne stawki za leczenie. Kwoty, na jakie powinniśmy być ubezpieczeni, zależne są od tego, dokąd i w jakim celu jedziemy. Dobrze wejść na stronę NFZ (https://www.ekuz.nfz.gov.pl) i sprawdzić warunki leczenia w kraju, do którego się wybieramy. Minimalną sumą ubezpieczenia zwrotu kosztów leczenia powinno być 200 tys. zł. Zalecana suma ubezpieczenia w NNW to kwota nie niższa niż 20 tys. zł.

Na czas wyjazdu można ubezpieczyć także bagaż. W przypadku zgubienia, uszkodzenia lub kradzieży zostaną zwrócone koszty zawartości.

Wypowiedź: Katarzyna Ruman, dyrektor departamentu rozwoju produktu UNIQA

Źródło: www.newsrm.tv

95% Polaków nie zna maksymalnej kwoty odszkodowania za zakłócony lot

Jeden na 40 lotów Polaków jest opóźniony lub odwołany. Większość podróżnych nie zna swoich praw

Skomentuj