zamknij
Mont Saint Michel jedna z atrakcji Francji

Mont Saint Michel jedna z atrakcji Francji

Wino najlepszej jakości, pyszna kuchnia, romantyczny klimat – z tego głównie słynie Francja. Wielu pragnie w czasie niedługiego urlopu obejrzeć jak najwięcej fascynujących francuskich miast. Dla takich turystów najwłaściwsza będzie wycieczka objazdowa. Biura podróży proponują wiele, nieraz bardzo korzystnych ofert. Jeśli wycieczkowicz zdecyduje się na Francję, to jakie miasta powinny znaleźć się w planie jego wycieczki?

Wyjazd do Francji bezspornie łączy się z odwiedzeniem jej stolicy – Paryża. Przyciągające są zwłaszcza paryskie zabytki. Wieża Eiffla, Łuk Triumfalny, Katedra Notre-Dame, Panteon, budynki Sorbony – to tylko niektóre, najbardziej rozpoznawalne budowle. W mieście zlokalizowane są także liczne muzea, jak choćby Luwr z wartościowymi eksponatami. Polecana jest również wizyta w Wersalu oraz przechadzka Aleją Pól Elizejskich. Zrelaksować można z kolei w kawiarenkach, pubach, restauracjach, których w Paryżu nie brakuje. Nadzwyczajny klimat miasta zrobi wrażenie nawet na najbardziej wybrednym wycieczkowiczu.

Tymczasem dla osób uwielbiających zabytkowe posiadłości, właściwe będzie zwiedzanie zamków w dolinie Loary. Do obejrzenia czeka około 300 średniowiecznych i renesansowych obiektów, a niektóre z nich wzniesiono jeszcze w IX wieku. Nie mniej atrakcyjna okazuje się kamienista wyspa Mont Saint Michel. Pielgrzymują na nią zorganizowane grupy, które pragną zawitać do Sanktuarium Michała Anioła. Stąd też, według statystyk, staje się ono jednym z najczęściej zwiedzanych miejsc w tym kraju. 2-kilometrowa grobla łączy ją z kontynentem europejskim. Całość budowlana została włączona do spisu miejsc stanowiących listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.Nie mniej znany jest Strasbourg. Słynie on z zachowanego śródmieścia oraz rozlicznych kościołów. Z miasta tego łatwo można dostać się do Colmar. Stanowi ono ośrodek produkcji wina. W Colmar spróbować można także specjałów alzackiej kuchni. Warta zainteresowania jest dzielnica określana mianem „Małej Wenecji”. Pływanie gondolą to tylko jedna z atrakcji. Trafionym pomysłem będzie odwiedzenie niewielkiego miasta portowego – Honfleur. Zlokalizowane malowniczo u ujścia Sekwany do dnia dzisiejszego przyciąga wielu malarzy.

Nie można wskazać wszystkich atrakcyjnych miejsc we Francji. Francuskie miasta to nie tylko zabytkowe budowle, restauracje z pysznymi daniami, urokliwe uliczki, ale i nadzwyczajny ich klimat. Planujący wakacje nie powinni w takim razie zastanawiać się przy wyborze celu swojego wyjazdu. Mogą zdecydować się na wyjazd organizowany przez biuro podróży, bądź też postawić na indywidualność. Samodzielna wyprawa do Francji z grupką znajomych lub członkami rodziny na pewno przyniesie wiele niezwykłych chwil.

Źródło: Mont Saint Michel jedna z atrakcji Francji – Relacje

Pobyty SPA

Wspaniała turystyczna Holandia

Skomentuj