zamknij
Kilka słów o Gdańsku

Kilka słów o Gdańsku

Miasto portowe, położone nad Morzem Bałtyckim. Liczy 456 967 mieszkańców, a jego powierzchnia zajmuje 261,96 km². Miasto to należy do grupy trzech miast zwanych „Trójmiastem” i chodzi oczywiście o Gdańsk. Miasto to jest bardzo atrakcyjnym miejscem pod względem podróżniczym.

Posiada niezwykle ciekawą architekturę, do której należą między innymi Ratusz Starego Miasta, Spichrz Pod Jeleniem lub Letnia rezydencja Jana Uphagena przy ul. Kieturakisa oraz zabytki znane w całym świecie taki jak na przykład: Czołg na Westerplatte, Fontanna Neptuna czy Twierdza Gdańsk. Gdańsk może zapewnić duże możliwości także studentom, gdzie siedzibę ma tam czternaście uczelni wyższych. Jest to jeden z największych ośrodków uczelni w Polsce. Jednak jeżeli wybieramy się na wycieczkę, w podróż czy zamierza studiować potrzeby jest mu nocleg. W zależności od potrzeb i posiadanych pieniędzy nocleg w Gdańsku można odbyć w wybranym przez siebie miejscu i warunkach, a możliwości jest naprawdę bardzo dużo.

Jeżeli interesuje nas wysoki standard i mamy trochę pieniędzy przeznaczonych spędzenie nocy w luksusowych warunkach, mamy możliwość wynajęcia apartamentu. Jeżeli wyjeżdżamy większą grupą, bądź wolimy większe przestrzenie do dyspozycji są kwatery, mieszkania, pensjonaty czy nawet całe domki wypoczynkowe. Wszystko położone w pięknych, malowniczych warunkach nad morzem czy w okolicy porośniętej zadbaną zielenią. Gdańsk nie jest miastem uzdrowiskowym, jednak zasługuje na większą uwagę podróżujących niż typowe miejscowości nadmorskie słynące z uzdrowisk. Jeżeli zdecydujemy się na takowy nocleg możemy być pewni, że będziemy w stu procentach zadowoleni z dokonanego wyboru. Szeroka plaża, czyste powietrze, szum morskich fal, a do tego zawsze w okolicy znajduje się sklep z najpotrzebniejszymi rzeczami, pamiątkami czy pocztówkami. To doskonałe miejsce do wymoczku, relaksu oraz regeneracji sił. Latem odbywa się tam wiele koncertów oraz innych wydarzeń kulturalnych, które dodatkowo wpływają na atrakcyjność tego miejsca.

Źródło: Kilka słów o Gdańsku – Kat

Wspaniała turystyczna Holandia

Inverness – w poszukiwaniu nieznanego

Skomentuj