zamknij
Bułgaria- miejsce na wczasy o każdej porze roku

Bułgaria- miejsce na wczasy o każdej porze roku

W ostatniej dekadzie coraz więcej osób wybiera rejon Morza Czarnego, a zwłaszcza Bułgarię na miejsce, w którym chce spędzić swój upragniony urlop. Region ten nie dość, że gwarantuje iście śródziemnomorską pogodę, przepyszną kuchnię to jeszcze zakwaterowanie na najwyższym światowym poziomie, jest zdecydowanie tańsze.

I to właśnie koszty są głównym czynnikiem, dla którego wiele osób decyduje się na oferty typu Bułgaria kwatery, rezygnując z droższych wakacji w takich krajach jak Hiszpania, Portugalia, Grecja czy Francja.

O popularności Bułgarii decyduje także bogaty folklor, stanowiący dla nas egzotykę, interesująca historia, unikatowe zabytki kultury starożytnej i średniowiecznej, bizantyjskie twierdze, tureckie meczety oraz chrześcijańskie kościoły. Dodatkową zaletę stanowi możliwość uprawiania sportów, zwłaszcza sportów wodnych. Znajdują się tu liczne wypożyczalnie sprzętu wodnego, a wspaniałe warunki pogodowe przyciągają licznych amatorów aktywnego wypoczynku. Do najsłynniejszych miejsc na wybrzeżu należą kurorty Słoneczny Brzeg, położony w okolicy Burgas oraz Złote Piaski zlokalizowane w pobliżu Warny. Coraz bardziej znane stają się mniejsze miejscowości takie jak Carewo, Kraniewo czy Święty Włas.

Fantastyczne ukształtowanie terenu to możliwość na zorganizowanie sobie ciekawych wycieczek w różnych formach, jak na przykład rajdy rowerowe czy też wyprawy trekkingowe po okolicznych górach. Warto też zastanowić się nad zimowym wyjazdem w bułgarskie góry. Zima w Bułgarii należy do najpiękniejszych w Europie. Tę porę roku warto spędzić na południu kraju zwłaszcza w niezwykle malowniczych Rodopach czy w regionie Gór Pirin. Bułgarskie góry oferują liczne atrakcje, a co najważniejsze dają gwarancję doskonałych warunków śniegowych i światowy poziom infrastruktury niezbędnej do uprawiania sportów zimowych. Żywym tego przykładem jest kurort narciarski Bansko.

Bułgaria to kraj, który za naprawdę niewielkie pieniądze pozwala na spełnienie wakacyjnych marzeń i gwarantuje ciekawie spędzony urlop.

źródło: http://www.publikuj.org/

Urokliwa Łeba

Na wczasy do Niechorza

Skomentuj