zamknij
Krynica Morska na urlop

Krynica Morska na urlop

Krynica Morska – jeden z najbardziej popularnych nadmorskich kurortów zwłaszcza wśród osób preferujących aktywny wypoczynek i osób które zawzięcie uprawiają sporty wodne takie jak chociażby windsurfing.

Krynica Morska to uzdrowisko nadmorskie uznawane za jedną z najpopularniejszych miejscowości wczasowych polskiego wybrzeża morskiego.

Położona jest ona na skraju polskiej części Mierzei Wiślanej. Miejscowość jest niezwykle ciekawa turystycznie gdyż nawet jeżeli aura płata figle, to położone nieopodal Krynicy Morskiej tego typu miejscowości jak Frombork, Sopot, Gdynia, zapewniają mnóstwo turystycznych atrakcji oraz opcji do spędzenia wakacji.
Krynica posiada bardzo dobrze zorganizowaną bazę noclegową. Propozycje na noclegi Krynica Morska charakteryzują sie dużą różnorodnością, są oferty zarówno drogie i luksusowe jak i te na każdą kieszeń.

Do największych krajoznawczych atrakcji Krynicy Morskiej z całą pewnością wypada zaliczyć dobrze zachowany kompleks starych kamienic i pensjonatów pochodzący z początku dwudziestego stulecia. Atrakcją, aczkolwiek raczej w charakterze ciekawostki jest wyjątkowa w naszym kraju ulica Teleexpresu, nad którą patronat piastuje właśnie znany program informacyjny.

Jak przystało na miejscowość nadbałtycką, jedną z najpopularniejszych turystycznej atrakcji Krynicy Morskiej jest przepiękna latarnia morska, która została wybudowana w połowie minionego wieku. Jest to druga latarnia morska w tym konkretnym miejscu, ponieważ uprzednia została wysadzona w roku 1945 przez wycofujące się wojska Wermachtu. Latarnia jest czynna w sezonie wakacyjnym w godzinach dziesiąta-osiemnasta, dysponuje zasięgiem światła powyżej 35 km i jest doskonałym punktem widokowym, z którego widać nawet Frombork i Bałtisk.

Krynica Morska ma cudowne plaże piaszczyste, z których najbardziej znana zwana Bulwarem Słonecznym jest zakwalifikowana do projektu Błękitna Flaga. Na tej plaży odbywają się Międzynarodowe Regaty Jantarowe oraz konkurs ratowników. Na dodatek funkcjonuje bardzo dobrze wyposażona wypożyczalnia sprzętu plażowego oraz do kultywowania wodnych sportów, popularna szkoła windsurfingowa oraz aktywny Jacht Club.

Mateusz Kot

Uzdrowiska i źródła termalne Europy

Egipt SPA

Skomentuj