zamknij

Egipt SPA

Egipt to nie tylko piramidy w Gizie, zwiedzanie Kairu czy Rejsy statkiem po Nilu. Egipt to także miejsce do praktykowania niecodziennych dyscyplin sportowych jak golf czy nurkowanie.

Egipt to mnogość egzotycznych krajobrazów, fauny ciepłych mórz z rafą koralową na czele jak również bogate dziedzictwo wielowiekowej kultury i antycznej architektury. Od wielu lat do Egiptu zjeżdżają turyści z całego globu oglądać wspaniałości dawnych epok wspaniale zachowanych i relaksować się w idealnym do tego celu klimacie.

W Egipcie znajdziemy całą paletę ośrodków wczasowo-wypoczynkowych i hoteli praktycznie w każdym standardzie również tanie hotele promocje. Egipt oferuje również elitarne SPA hotele, które położone są głównie wzdłuż wybrzeża Morza Czerwonego czyli w ośrodkach wczasowych Hurghada i Sharm. Na uwagę zasługują również mniej popularne aczkolwiek niemniej ciekawe ośrodki turystyczno-wczasowe-wczasowo-turystyczne na wybrzeżu Morza Śródziemnego rozciągające się od Aleksandrii aż do granic z Libią.

Na to wybrzeże jeżdżą wypoczywać głównie mieszkańcy Egiptu, z kolei na wybrzeże Morza Czerwonego przyjeżdżają Europejczycy. Dzięki wspaniałym połączeniom powietrznym przybycie z Europy do tego typu miejscowości wczasowych nie sprawia żadnego kłopotu. Wiele hoteli SPA położonych jest również na Zachodniej Pustyni.

Poza opalaniem się na plażach Sharm czy Hurghady, Egipt to również bardziej aktywne atrakcje turystyczne. Najważniejsze z nich to wycieczki rejsowe po Nilu, zwiedzanie słynnych piramid egipskich, wyprawy do osad Beduinów czy Safari na pustyni organizowane na wielbłądach lub jeepami.Egipt to także doskonałe miejsce do uprawiania sportów wodnych takich jak nurkowanie czy windsurfing. Nurkowanie jest szczególnie atrakcyjne z uwagi na wspaniałą rafę koraloą występującą tuż przy brzegach Egiptu. W celu przybliżenia tej formy aktywności uruchamiane są w Egipcie liczne szkółki nurkowania, spora część z nich prowadzona jest także po polsku co dodatnio wpływa na popularyzację nurkowania w Egipcie.

W Egipcie spotkać można także nadzwyczaj elitarne rozrywki takie jak choćby golfowe pola, wyśmienicie utrzymywane i dostarczające możność grania konkursów golfowych w typowo egzotycznym miejscu. Zwyczaje golfowe w Egipcie zapoczątkowane zostały w dziewiętnastym wieku przez Anglików. Trafianie piłeczką do dołków w tego typu centrach golfowych jak np. Tennis Resort czy Dreamland Golf daje wspaniałe wrażenia, ponieważ z pól golfowych rozlega się olśniewający i oryginalny widok na legendarne piramidy.

W ośrodkach tego typu oprócz gry w golfa można także ćwiczyć tenis, jeździectwo czy pływanie w basenach. Organizowane są również biznesowe konferencje a całości luksusu dopełnia oferta SPA&Wellness. Analogicznie jak z nurkowaniem, tak i w ośrodkach gry w golfa organizuje się przyspieszone kursy gry w golfach, podczas których możemy zgłębić podstawy tego ekskluzywnego sportu.

Mateusz Kot

Krynica Morska na urlop

Urlop w Bieszczadach

Skomentuj