zamknij
Bułgaria znowu na TOPie

Bułgaria znowu na TOPie

Polacy wracają do Bułgarii Niegdyś Bułgaria stanowiła miejsce, w którym można było zaznać południowego luksusu. W latach 70-80tych o wakacjach w Warnie, Słonecznym Brzegu czy Złotych Piaskach marzył chyba każdy Polak. I były to marzenia do spełnienia. Polacy w tych czasach masowo wyjeżdżali do Bułgarii, zachwycając się tamtejszą pogodą, krajobrazami oraz kuchnią. Niestety wraz z końcem PRL-u skończyły się tak liczne wyjazdy. Nieco później, gdy nasze społeczeństwo na nowo zaczęło się wzbogacać, kraj ten nie cieszył się już tak wielką popularnością jak przed laty. Modne stały się takie kierunki jak: Grecja, Turcja, Tunezja czy Egipt. Na początku XXI wieku, Bułgaria zaczęła jednak powraca do łask. Obecnie liczba Polaków, którzy odwiedzają ten kraj to nawet 300 tyś/rok.

Dlaczego Polacy wybierają Bułgarię?
1. Pogoda.
Tym, co w sezonie letnim przyciąga do Bułgarii masę turystów, jest pogoda. Przyjemne temperatury, które sprzyjają zarówno zwiedzaniu, jak i wypoczynkowi na plaży to coś, czym kraj ten szczyci się najbardziej. Bułgaria pod względem pogodowym jest idealna dla rodzin z dziećmi. Nie panują tu takie upały jak w Grecji czy Egipcie, dzięki czemu spędzić można bezpieczne rodzinne wakacje. Fakt, że Bułgaria leży w strefie klimatu umiarkowanego sprawia, że lata tu są ciepłe i suche, zaś zima – chłodna. Najcieplejszym miesiącem jest lipiec. Jednak za sprawa morskiej bryzy wysokie temperatury są mniej odczuwalne i wynoszą średnio 23°C. Tyle kresek w miesiącach letnich (czerwiec, lipiec, sierpień) wskazuje również termometr zanurzony w morzu. Dzięki sprzyjającym warunkom do kąpieli wodnych i słonecznych właśnie wtedy bułgarskie plaże są najbardziej oblegane.

2. Piaszczyste plaże.
Oprócz gwarancji pogody oraz wysokiej temperatury wody w morzu dodatkowym atutem Bułgarii są piaszczyste plaże. Swoją atrakcyjnością zdecydowanie przebijają Chorwację, której wybrzeże jest w większości kamieniste. Słoneczny Brzeg to 8 kilometrów pięknych, piaszczystych plaż. Równie atrakcyjne są Złote Piaski, których sama nazwa podpowiada, czego na wybrzeżu Morza Czarnego możemy się spodziewać. Dwa rywalizujące za sobą główne kurorty Bułgarii to skarbnica pięknych plaż. Nie można jednak zapominać o takich miejscach jak Warna, Burgas, Albena, Balczik, Pomorie czy Przylądek Kaliakra. We wszystkich tych miejscach znaleźć można plaże, które zasługują na miano niepowtarzalnych i sprawią, że wakacje w Bułgarii będą wyjątkowe.

3. Nowoczesna infrastruktura.
Standard wypoczynku w Bułgarii niczym nie odbiega od luksusu, jaki oferują na przykład hotele w Grecji. Wzdłuż całego wybrzeża Morza Czarnego ciągną się kompleksy wakacyjne z pięknymi plażami, wspaniale zagospodarowanymi ogrodami oraz licznymi atrakcjami dla dzieci. Słoneczny Brzeg w ciągu ostatnich 7 lat został całkowicie odmieniony. W nowoczesną infrastrukturę zainwestowano miliardy Euro. Znajdują się tu więc kurorty, które przyciągają swoją jakością i wysoką klasą. Do najbardziej ekskluzywnych należą hotele: Barcelo Royal Beach, Sol Nessebar Palace czy Royal Palace Helena Park.

4. Dobra zabawa.
Zarówno Słoneczny Brzeg, jak i Złote Piaski słyną z miejsc, które zapewniają ogrom wakacyjnej rozrywki. W tętniących życiem dzielnicach znajdują się liczne kawiarnie, kluby i puby. Z toczącą się niemal 24 godziny na dobę zabawą bardziej kojarzy się jednak Słoneczny Brzeg. Region ten nazywany jest małym Las Vegas. Oprócz rewelacyjnych dyskotek na amatorów mocniejszych wrażeń czekają kasyna, w których wydać można „kilka” bułgarskich lewów, a czasem nawet wygrać jakąś fortunę. Nie zapomniano również o małych podróżnikach. Dla nich znajdują się tu aquaparki z wieloma atrakcjami, które gwarantują niezapomniane wodne szaleństwo.

5. Niskie ceny.
Ceny są jednym z aspektów, na który Polacy zwracają szczególną uwagę przy wyborze wakacji. Bułgaria należy do grona najtańszych turystycznie krajów. Wycieczki organizowane przez biura podróży są w bardzo atrakcyjnych cenach. Popularny jest również wynajem apartamentów. Tańsze niż nad Morzem Śródziemnym, Adriatyckim, a nawet Bałtyckim są koszty wyżywienia. Obiad w restauracji zjemy już za 10-15zł. Również zakupy w miejscowych sklepach nie przerażają turystów, gdyż sporo artykułów kupić można za cenę niższą niż w Polsce.

6. Szeroki wybór wakacyjnych ofert.
Bułgaria jest coraz bardziej doceniania. Nie tylko przez turystów, ale także przez biura podróży. Na Qtravel.pl możecie wybrać jedną spośród… ofert … organizatorów. Ogromne zainteresowanie tym krajem sprawia, że istnieje wiele różnych propozycji na wakacyjny wyjazd, spośród których wybrać można tę najbardziej odpowiednią.

Serwis www.Qtravel.pl jest odpowiedzią na zapotrzebowanie użytkowników w zakresie prostej w obsłudze wyszukiwarki ofert turystycznych. Qtravel.pl to innowacyjne narzędzie do przeszukiwania ofert turystycznych największych organizatorów działających na rynku polskim. Opierając się na systemie wyszukiwania kontekstowego – poprzez wpisanie fraz – serwis Qtravel.pl pozwala w łatwy sposób odnaleźć interesującą ofertę. Qtravel.pl to również doradca i agent turystyczny, gwarantujący profesjonalną obsługę przed oraz posprzedażową.

Twórcą i właścicielem serwisu Qtravel.pl jest gdańska sp. z o.o. Q&Q.

Jak bezpiecznie korzystać ze słońca?

Pomaganie wchodzi w krew

Skomentuj