zamknij
Pomaganie wchodzi w krew

Pomaganie wchodzi w krew

E.Leclerc w Poznaniu promuje ideę honorowego krwiodawstwa.

W najbliższą sobotę 22 czerwca na parkingu, przed głównym wejściem do Centrum Handlowego E.Leclerc przy ul. Winklera 1 w Poznaniu, odbędzie się pobór krwi zorganizowany w ramach kampanii społecznej „Krewniacy – Honorowe krwiodawstwo i zdrowy styl życia”.

Krew będzie można oddawać w godzinach od 10:00 do 16:00 w specjalnie przygotowanym do tego ambulansie – ruchomej stacji krwiodawstwa – zaparkowanym przed wejściem głównym do Centrum Handlowego E.Leclerc. Organizatorzy akcji – supermarket E.Leclerc, Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi „Krewniacy” i firma Premium Rosa, chcą przez tę akcję, oprócz doraźnej zbiórki krwi, rozpowszechnić ideę honorowego krwiodawstwa i przypomnieć, jak bezcennym darem dla potrzebujących jest krew.

Pobieraniem krwi zajmie się zespół specjalistów z Europejskiej Fundacji Honorowego Dawcy Krwi „Krewniacy”. Zebrana krew zostanie przekazana dla potencjalnych ofiar wypadków i osób przechodzących operacje w poznańskich szpitalach. Sam zabieg będzie przebiegał szybko, z zachowaniem wszelkich standardów bezpieczeństwa i higieny. Każdy, kto zgłasza się do oddania krwi, musi być zdrowy, wypoczęty oraz po spożyciu lekkostrawnego posiłku i wypiciu około 1,5 litra płynów w ciągu 24 godzin przed oddaniem krwi. Należy też pamiętać o zabraniu ze sobą dokumentu tożsamości ze zdjęciem, numerem PESEL oraz adresem.

Oprócz przeprowadzonej zbiórki krwi E.Leclerc przekaże 2% z zakupów produktów Premium Rosa (oznaczonych logo) na akcję „Krewniacy”, wspierającą ratowanie ludzkiego życia. Zachęcamy wszystkich mieszkańców Poznania i Klientów Centrum Handlowego E.Leclerc do uczestnictwa w akcji.

ORYGINAL - fot. E.Leclerc, materiały prasowe

Bułgaria znowu na TOPie

W wakacje na Hel dojedziemy pociągiem

Skomentuj