zamknij
Piersi po zabiegu powiększenia często zaczynają opadać. Pomóc może odpowiedni biustonosz

Piersi po zabiegu powiększenia często zaczynają opadać. Pomóc może odpowiedni biustonosz

Po zabiegu powiększenia piersi bardzo ważne jest, by pamiętać o noszeniu specjalnie dobranego biustonosza, który odpowiada rozmiarowi biustu. Skóra jest bowiem nieprzystosowana do nowego rozmiaru, co może bardzo szybko doprowadzić do opadania biustu. Odpowiednio dobrana bielizna podtrzyma wymagający wyjątkowej opieki biust.

– Wiele kobiet po zabiegu korekcji piersi uważa, że nie musi nosić stanika. To jest bzdura, ponieważ biust będzie ładnie wyglądał przez parę miesięcy, a później skóra zacznie po prostu się naciągać, w rezultacie prowadząc do tzw. „efektu gruszki”, czyli sytuacji, kiedy biust opada pod wpływem grawitacji i zaczyna nam ciążyć – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Izabela Sakutova z firmy Panache.

Pomóc w doborze odpowiedniego biustonosza może profesjonalna brafitterka. Specjalistka oceni, jaki typ bielizny będzie najbezpieczniejszy i najwygodniejszy w użytkowaniu.

– Kobietom po zabiegu powiększania piersi polecam zabudowane biustonosze z usztywnioną miseczką, która zapewni odpowiedni stopień podtrzymania. Sprawdzić mogą się również biustonosze sportowe, które świetne podtrzymują w czasie uprawiania sportu i na co dzień – mówi Izabela Sakutova.

Odpowiednio dobrany biustonosz odciąża plecy, co zapobiega bólom kręgosłupa i garbieniu się. Zabudowana bielizna, powstrzymująca jakikolwiek ruch to najlepsze rozwiązanie dla kobiet tuż po zabiegu powiększenia piersi.

Przemysł farmaceutyczny obawia się umowy o wolnym handlu UE-USA. Może ona opóźnić pojawienie się w Polsce niektórych leków

Przedwczesny wytrysk można i trzeba leczyć

Skomentuj