zamknij
Wytrwaj w postanowieniach

Wytrwaj w postanowieniach

Nowy Rok za pasem, czas zweryfikować noworoczne postanowienia. Niemal każdy przygotował listę wymarzonych osiągnięć. Najczęściej chcieliśmy zmienić styl życia, zadbać o zdrowie, zrzucić zbędne kilogramy i uprawiać sporty. Większość już się poddała, więc sprawdź co zrobić, by nie być jednym z nich.

Kluczem do osiągnięcia sukcesu jest silna wola i systematyczność. Tylko dzięki nim może nam się udać wygrać tę nierówną walkę. Po pierwsze, doskonalmy zdolność samomotywacji. Potrzebujemy pozytywnej energii, która pomoże nam w dotrzymaniu obietnicy. Po drugie, wprowadźmy do naszego życia zdrowe nawyki, zaczynając od diety. Zamiast nagle przewracać cały jadłospis do góry nogami, zacznijmy stopniowo, na przykład od wprowadzenia dużej porcji warzyw do każdego obiadu. Pamiętajmy również o spożywaniu produktów bogatych w błonnik, który odpowiada za poprawę przemiany materii. Odrzućmy za to tzw. zapychacze, czyli fast foody i gazowane napoje.

Kolejnym krokiem na drodze do sukcesu będą ćwiczenia. Tutaj również należy zacząć z umiarem. Na początku wytyczmy sobie drobne cele, które stopniowo będziemy osiągać. Zbudowanie kondycji oraz wymarzonej sylwetki wymaga czasu, dlatego powoli należy zwiększać obciążenie, np. ciężarków czy hantli. Jeśli na pierwszych treningach się sforsujesz, pojawią się zakwasy, a ochota na kolejną sesję ćwiczeń wyparuje. Jest to spowodowane niezbędnym procesem regeneracyjnym, który mogą wspierać suplementy diety, np. Alfa Aktiv, pomagając przetrwać dzień po ćwiczeniach. Mięśnie potrzebują minimum 24 godziny odpoczynku, by się odbudować i przygotować do kolejnego wysiłku.

Jeżeli nadal nie możesz dotrzymać noworocznych postanowień, to zastanów się nad towarzystwem. Z racji tego, że zadbanie o zdrowie i ćwiczenia to popularne postanowienia noworoczne, na pewno nie będzie ciężko znaleźć kompana. Wspólnie wybierzcie ulubioną dyscyplinę sportową i w chwilach słabości, czy lenistwa będziecie się wzajemnie motywować. Umówcie się na wypad na siłownię lub bieganie w konkretne dni tygodnia. Nie przekładajcie treningów, dzięki czemu uda się wypracować systematyczność, a ćwiczenia staną się zdrowym nawykiem.

Wizyta u dentysty nie musi być dla dziecka traumatycznym przeżyciem

Polscy lekarze wciąż sceptyczni wobec medycyny komplementarnej

Skomentuj