zamknij
Okulary przeciwsłoneczne należy nosić także zimą

Okulary przeciwsłoneczne należy nosić także zimą

Zimą wiele osób nie zwraca uwagi na negatywny wpływ promieniowania słonecznego na wzrok. Tymczasem jego skutki mogą okazać się bardzo szkodliwe dla zdrowia. Oczy należy chronić przez cały rok, niezależnie od pogody i pory roku.

Eksperci szacują, że w zimie oprócz promieniowania widzialnego, do naszych oczu dociera także 85 proc. promieniowania odbitego od śniegu. Aby ochronić się przed jego szkodliwym działaniem, należy nosić okulary przeciwsłoneczne.

– Okulary przeciwsłoneczne są potrzebne przez cały rok, niezależnie od tego, czy to jest jesienny spacer czy wyjazd na narty. Przy wybieraniu okularów powinniśmy upewnić się, że mają one wszystkie filtry i przede wszystkim polaryzację, która redukuje stopień promieni UV, jakie docierają do naszych oczu – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Zuzanna Krasnodębska, stylistka marki Belutti.

Okulary przeciwsłoneczne z filtrem chronią zarówno powieki, spojówkę, rogówkę oraz wewnętrzne warstwy oka. Brak odpowiedniego zabezpieczenia przed słońcem podczas zimy może skończyć się zapaleniem spojówki lub rogówki. Zdarzają się również przypadki oparzenia plamki, które mogą prowadzić do zwyrodnienia plamki AMD, nowotworu wewnątrzgałkowego lub nawet ślepoty.

Kupując okulary najchętniej sięgamy po ciemne kolory, takie jak czerń, granat lub brąz. W tym sezonie największą popularnością wśród klientów cieszą się modele z matowymi oprawkami.

Rośnie liczba dzieci chorych na cukrzycę

Marek Kamiński zawiesił podróżowanie. Teraz odbywa mentalne wyprawy

Skomentuj