zamknij
Barcelona – musisz tam być!

Barcelona – musisz tam być!

Barcelona to miasto położone w północno – wschodniej części Hiszpanii nad Morzem Śródziemnym. To stolica prowincji – Katalonii. Warto dodać, że jest to drugie co do wielkości miasto Hiszpanii – zaraz po stolicy: Madrycie. Barcelona zajmuje powierzchnię nieco ponad 100 km i na tym obszarze mieszka 1,8 mln ludzi.

Kiedy już znajdziecie się w tym bajecznym mieście (dotrzecie samolotem , tramwajem, samochodem czy statkiem) powinniście wiedzieć co warte jest waszej szczególnej uwagi.

Niewątpliwym symbolem Barcelony jest Sagrada Familia– do dziś nie nieukończone arcydzieło architektury Antonio Gaudiego. To kluczowa część tej wycieczki. Do naszej listy dopisujemy La Ramblę – najsłynniejszą ulicę Barcelony. To szeroka, obsadzona drzewami promenada. Na tej alei znajdują się bary i restauracje min. na wolnym powietrzu, sklepy, sklepiki, a także duży warty odwiedzenia targ finezyjnych owoców, słodyczy, ryb i innych produktów spożywczych. Targ ten zwany La Boqueria pochodzi z XIII wieku.

Gdy zgłodniejemy koniecznie musimy spróbować hiszpańskich potraw. Na początek różnorakie przystawki, potem tortilla albo paella – obowiązkowo z owocami morza. Warte spróbowania są także hiszpańskie wina. Wieczorem impreza w clubie, położonym blisko plaży. Niesamowite przeżycie. To zupełnie inny klimat niż ten, który oferują nam polskie, miejskie cluby, umieszczone często w piwnicach kamienic.

W Barcelonie nie możemy zapomnieć o budynkach Gaudiego, gotycką dzielnicę Barri Gotic, Muzeum Pcassa czy jeden z największych obiektów sportowych – Camp Nou -stadion piłkarski klubu FC Barcelony.

Lista obiektów wartych zobaczenia jest naprawdę długa. Niektórych z nich po prostu nie da się opisać, je trzeba zobaczyć na własne oczy. Żadne zdjęcie nie odda uroku pięknych krajobrazów wybrzeża Morza Śródziemnego – Costa Brava, widoków ze wzgórz: Montjiuc, Tibidabo, Parku Güell czy bajecznego placu Plaça de Catalunya wraz z ogrodami i udźwiękowionymi fontannami, które podczas pokazów zmieniają kolory w rytm muzyki.

Klimat i temperaturę Barcelony trzeba poczuć samemu; słoną wodę Morza Śródziemnego, gorące piaski na plażach, powiew ciepłego śródziemnomorskiego wiatru we włosach. Smak zimnego hiszpańskiego wina przy temperaturze 40 °C – niezapomniany!

Magdalena Hojnor

Urlop w Bieszczadach

Hotele SPA & Wellness w Polsce

Skomentuj