zamknij
Zabiegi medycyny estetycznej sposobem na poprawę stanu skóry po ciąży

Zabiegi medycyny estetycznej sposobem na poprawę stanu skóry po ciąży

Rozstępy, cellulit, przebarwienia i nadwaga to najczęstsze problemy, z którymi muszą zmagać się kobiety po ciąży. Powrót do formy wymaga zwykle zastosowania diety, ćwiczeń oraz odpowiedniej pielęgnacji. Metody te są skuteczne, wymagają jednak systematyczności i cierpliwości. Szybsze efekty przynoszą zabiegi medycyny estetycznej wykonywane przez kosmetologów i lekarzy. Niektóre z nich można wykonywać jeszcze w okresie karmienia piersią.

– Wykonywane są zabiegi działające przede wszystkim uelastyczniająco, ujędrniająco, jak również takie, które eliminują nadmiar tkanki tłuszczowej i cellulit, ponieważ z tym najczęściej borykają się mamy. Jeżeli chodzi o problem rozstępów, to niejednokrotnie zdarza się, że skóra mimo wzmożonej pielęgnacji niestety ulega ich powstawaniu. Wtedy też zachęcamy do skorzystania z porady kosmetologa lub lekarza medycyny estetycznej – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Natalia Turkowska, kosmetolog, rClinic.

Trudnymi do samodzielnego zwalczenia zmianami są przebarwienia. W czasie ciąży ciężko im przeciwdziałać, ponieważ substancje aktywne stosowane w terapii rozjaśniającej mogą przenikać do krwiobiegu i mieć negatywny wpływ na płód. Ich stosowanie zalecane jest dopiero po zakończeniu okresu karmienia piersią dla zachowania pełnego bezpieczeństwa. Jednak w tym czasie można już podejmować pewne kroki poprawiające kondycję ciała.

– Podczas pielęgnacji skóry najważniejsze jest po prostu jej nawilżanie, co zapewnia, że będzie ona ładna i jędrna. Poza tym w okresie laktacji możemy też wykonywać zabiegi bazujące na wykorzystaniu radiofrekwencji, które działają ujędrniająco na skórę. Można wykonywać również wszelkiego rodzaju zabiegi bazujące na masażach i głębokich peelingach, które pobudzają skórę – podkreśla Natalia Turkowska.

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej mogą być dobrym rozwiązaniem dla młodych mam, które walczą o sylwetkę sprzed ciąży. Trzeba jednak pamiętać, że problemy takie jak np. cellulit wymagają systematyczności i aby je rozwiązać, trzeba też przestrzegać diety i pamiętać o codziennej pielęgnacji. Tego medycyna estetyczna nie zastąpi, ale na pewno zauważalnie wspomoże.

Młodzi pacjenci onkologiczni w Polsce w bardzo trudnej sytuacji finansowej

Grecja najpopularniejszym kierunkiem zagranicznych wyjazdów wakacyjnych w tym roku

Skomentuj