zamknij

Zalety surowej diety

Witarianizm to po prostu popularny ostatnio w krajach zachodnich raw food czyli jedzenie na surowo. Przepisy raw food nie uznają gotowania, smażenia, pieczenia i innej obróbki pokarmów, która nie występuje w naturze i nie używają jej zwierzęta.

Według doktora Mercoli, podczas gotowania tworzą się całkwicie odmienne związki białek i cukrów niewystępujące w naturze. Struktura chemiczna naszego jedzenia zostaje zmieniona, a molekuły strawy psują się i degenerują na mnóstwo najrozmaitrzych sposobów. Witaminy również zostają zniszczone, zależnie od tego jak długo i w jakiej temperaturze obróbki cieplnej dania, jak dużo ich zostanie w naszej przykładowej zupie.

W ciągu obróbki termicznej wytwarzają się również substancje szkodliwe. Im większa temperatura, tym więcej takich „odpadków” się tworzy. Największa ilość substancji toksycznych powstaje podczas smażenia opraz grillowania. Są to głównie substancje rakotwórcze i mutagenne oraz wolne rodniki głównie tworzą się one z tłuszczy i protein.

Od 47 stopni Celsjusza wszystkie enzymy pokarmowe poddają się destrukcji, a są nam one potrzebne do prawidłowego trawienia. Obciążona jest przez to trzustka i inne organy. Przez brak tych eznymów energia ciała kierowana jest w kierunku procesu trawienia, zamiast zająć się samoleczeniem przykładowo chorób. Odwrotnie produktów poddanych grillowaniu, raw food ulega strawieniu w dużo krótszym czasie, a to dzięki zawartości tych enzymów.

Przez to nadmierne zużycie organizmu przez żywienie się niezdrowym, przetważanym pokarmem wyglądamy starzej i czujemy się starzej. Ludzie żywiący się na surowo są wizualnie młodsze, a co najważniejsze młodsze także biologicznie! Ich ciała są po prostu młodsze niźli organizmy zjadaczy przetworzonej żywności. Przepisy raw food nie polegają tylko na obieraniu owoców ze skórek. Za pomocą inertnetu znajdziesz przepisy raw food w języku polskim na surowe dipy, suplementy pieczywa, wykwintne koktajle i pyszne smoothies.

Naturalnie osobie, która została wychowana na mielonych i schabowych, trudno będzie dokonać zmiany na dietę raw food. Możemy jednak z całą pewnością skorzystać z wsparcia osób, które żywią się na surowo przez większość życia. Raw food Polska nie jest aż tak popularny jak na zachodzie, jednak powstają coraz to nowe portale internetowe, gdzie masz prawo zasięgnąć porady, przeglądnąć przepisy i wymienić się przeżyciami.

Dlaczego decydujemy się na operacje plastyczne?

Nowoczesne centrum rehabilitacyjne otwarte w Białymstoku

Skomentuj