zamknij
Dlaczego decydujemy się na operacje plastyczne?

Dlaczego decydujemy się na operacje plastyczne?

W ostatnich czasach bardzo popularne stało się robienie operacji plastycznych. Decydują się na nie szczególnie kobiety, by poprawić sobie urodę, by podnieść poczucie własnej wartości, by pokazać się z lepszej strony.

Operacje są dziś tak modne, jak wizyty u kosmetyczki, wyjścia do fryzjera, czy kontrola zębów u dentysty.

Dlaczego to robimy?

Z pewnością, wielu może zadać sobie pytanie, dlaczego to robimy? Czym jest to spowodowane? Co dla nas znaczy chirurgia plastyczna? Przede wszystkim, należy powiedzieć, iż wszelkiego rodzaju takie operacje, mogą być podzielone na dwie różne grupy. Jedne osoby decydują się na nie przede wszystkim dlatego, gdyż występuje u nich defekt, który uniemożliwia poprawne życie i funkcjonowanie w społeczeństwie. Inne, mimo że wydaje się, iż jest wszystko w porządku, to jednak to robią. Chcą lepiej wyglądać, lepiej się czuć, lepiej się prezentować. Pytanie, dlaczego to robimy, pozwala przede wszystkim odpowiedzieć, iż taka chirurgia plastyczna, nie tyle co leczy różne przypadłości, ale przede wszystkim, stara się pokazać ludzi z innej strony, pokazać, że one też coś potrafią, że one też coś mogą. Chcemy, by inni zobaczyli w nas kogoś innego, chcemy, by zobaczyli, że my też potrafimy osiągnąć wyznaczone cele, zrealizować marzenia, pokazać, że drzemie w nas siła i energia

Czy warto?

Tak naprawdę jednak, czy takie operacje, zmieniają osobowość człowieka, czy chirurgia plastyczna pomaga psychice? Czy one pozwalają ludziom zmienić swój charakter, swoje nastawienie, swoje życie? Być może tak, aczkolwiek, to nie w małych piersiach, w krzywym nosie, czy w odstających uszach leży główny problem.

Laser CO2 sposób na zdrową i piękną skórę

Zalety surowej diety

Skomentuj