zamknij
Nowoczesne centrum rehabilitacyjne otwarte w Białymstoku

Nowoczesne centrum rehabilitacyjne otwarte w Białymstoku

Jedyne w regionie zabiegi z zakresu rehabilitacji stomatologicznej oraz unikalna w tej części kraju rehabilitacja dzieci otyłych, a w nieodległej przyszłości również innowacyjna rehabilitacja zawałowców oraz sprzęt, którego próżno szukać w innych podobnych placówkach na Podlasiu to główne atuty nowootwartej Omedy Rehabilitacja, którymi ośrodek zamierza zaistnieć na rynku.

W ostatnich latach obserwujemy znaczny wzrost zapotrzebowania na nowoczesną rehabilitację. Dotyczy to nie tylko naszego regionu, bo decydują o tym względy cywilizacyjne. W całym województwie podlaskim jest tylko kilka placówek świadczących zabiegi rehabilitacyjne, wykorzystujących profesjonalną i nowoczesną aparaturę. Mam nadzieję i głęboko wierzę, że jesteśmy świadkami powstania kolejnego ośrodka, ale z ogromną szansą na tytuł tego najbardziej innowacyjnego powiedział w trakcie otwarcia Mirosław Pormańczuk, rehabilitant z wieloletnim stażem, szef Omedy Rehabilitacja.

Władze otwartej właśnie firmy chcą tego dokonać głównie za sprawą supernowoczesnego, dotąd nie stosowanego w innych podobnych placówkach urządzeń. Z większości z nich, pacjenci mogą już korzystać. Ale na ten najważniejszy białostoccy rehabilitanci czekają wciąż z niecierpliwością. Mowa o jedynej w Polsce mobilnej komorze tlenowej, której chcą wykorzystywać do rehabilitowania osób po zawałach. Jej szybki zakup jest uzależniony od przyznania dotacji unijnej, o którą centrum od pewnego czasu się stara.

Dzięki tym środkom, chcemy kupić pierwszą w tej części kraju komorę do terapii tlenowej taką, jakiej używa się do dekompresji płetwonurków lub osób, które tonęły. W całej Polsce jest zaledwie kilka urządzeń tego typu, ale to, w które chcą się zaopatrzyć byłoby jedynym mobilnym urządzeniem, które można w razie potrzeby przetransportować w inne miejsce – podkreślił.

Ten rodzaj rehabilitacji kardiologicznej z powodzeniem jest praktykowany na świecie w przypadku niedotlenienia mięśnia sercowego oraz po jego zawale, w okresie rekonwalescencji. Warto dodać, ze dotychczas nie był stosowany w Polsce Omeda Rehabilitacja byłaby więc w naszym kraju pionierem. To przedsięwzięcie innowacyjne i wyjątkowe na skalę ogólnopolską. Dodatkowo rehabilitanci chcą prowadzić badania naukowe związane z tą innowacyjną metodą, a wyniki zostaną przedstawione na specjalnie zorganizowanej konferencji.

W tym celu, w czerwcu tego roku, Omeda Rehabilitacja podpisała porozumienie o współpracy z warszawską Akademią Wychowania Fizycznego, które zakłada wdrożenie opracowanego wspólnie z warszawskimi naukowcami, projektu rehabilitacji kardiologicznej z zastosowaniem Hiperbarycznej Terapii Tlenowej.

W ofercie ośrodka oprócz tradycyjnych zabiegów związanych z rehabilitacją narządu ruchu znajduje się także niedostępna w innych placówkach regionu, rehabilitacja dzieci otyłych oraz rehabilitacja stomatologiczna. W tym drugim wypadku, chodzi o zabiegi związane z przywróceniem prawidłowego funkcjonowaniu stawu skroniowo żuchwowego, którego niedomagania powodują liczne uciążliwości zdrowotne na czele z silnymi bólami migrenowymi. Wcześniej żaden ośrodek nie oferował na Podlasiu tego rodzaju zabiegów.

Władze firmy chcą też ubiegać się o kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Z czym również wiążą określone nadzieje. .

Zalety surowej diety

Stulejka u dzieci

Skomentuj