zamknij
Zintegrowany Informator Pacjenta w Specjalnym Ośrodku Szkono-Wychowawczym w Będzinie

Zintegrowany Informator Pacjenta w Specjalnym Ośrodku Szkono-Wychowawczym w Będzinie

W Polsce żyje około 5 mln osób niepełnosprawnych. Ochrona ich godności oraz zapewnienie dostępu do pełni praw – w tym także do praw pacjenta – to ważne zadanie dla społeczeństwa. Dlatego Śląski OW NFZ, chcąc wyjść naprzeciw potrzebom niepełnosprawnych, uruchomił mobilne stanowisko Zintegrowanego Informatora Pacjenta. 18 października 2013 roku odwiedziło ono Ośrodek Szkolno-Wychowawczy.

Zintegrowany Informator Pacjenta (ZIP) jest ogólnopolskim serwisem udostępniającym w Internecie zarejestrowanym użytkownikom dane o ich leczeniu i finansowaniu leczenia, gromadzone przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Aby zarejestrować się w ZIP, należy osobiście z dowodem tożsamości (dowodem osobistym lub paszportem) udać się do siedziby NFZ. Konieczność odwiedzenia placówki Funduszu może stanowić nie lada kłopot dla osób chorych i niepełnosprawnych. Dlatego pracownicy Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia uruchomili mobilny punkt ZIP, który odwiedza szpitale, urzędy czy inne instytucje zaufania społecznego, wydając loginy i hasła dostępowe do ZIP.

18 października 2013 r. mobilne stanowisko ZIP przybyło do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Będzinie. Z możliwości rejestracji w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta skorzystało ponad sto osób. Wśród nich byli ludzie o różnym stopniu niepełnosprawności. Dla poruszających się na wózkach inwalidzkich w dyspozycji czekała winda oraz wolontariusze gotowi pomóc. Podopieczni, kadra pedagogiczna i przyjaciele Ośrodka z satysfakcją skorzystali z możliwości zarejestrowania się w ZIP.

Partnerami akcji byli: Stowarzyszenie Właścicieli Mieszkań „Mój Dom”, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Będzinie, Powiatowe Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Ruchowo „Szansa”.

Informacje o kolejnych wyjazdach mobilnego stanowiska ZIP znajdują się na stronie internetowej www.nfz-katowice.pl .

Krakowskie Centrum Radioterapii Amethyst na finiszu

Uniwersytet Jagielloński gruntownie modernizuje swój kampus medyczny. To pierwszy projekt partnerstwa publiczno-prywatnego na polskiej uczelni

Skomentuj