zamknij
Konrad Gaca z „Fat Killers. Zabójcy tłuszczu”: otyłość Polaków jest przerażająca

Konrad Gaca z „Fat Killers. Zabójcy tłuszczu”: otyłość Polaków jest przerażająca

http://www.sxc.hu/

Dietetyk Konrad Gaca, znany z programu „Fat Killers. Zabójcy tłuszczu”, jest zaniepokojony otyłością Polaków. – Mamy najwyższy współczynnik wzrostu otyłości wśród dzieci. To jest przerażające – uważa dietetyk. Jego zdaniem wiele zależy od rodziców, którzy powinni zadbać o aktywny sposób spędzania wolnego czasu dzieci i wprowadzać zdrowe nawyki żywieniowe.

– To, w jaki sposób my funkcjonujemy, w jak sposób się odżywiamy – to jest najważniejsza edukacja dla naszych dzieci. One nas obserwują. Widzą, czy jesteśmy aktywni i naśladują to, w jaki sposób się odżywiamy. Tworzymy ich wzorce – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Konrad Gaca, dietetyk.

Według niego rozwiązanie problemów z otyłością jest proste. Należy zwiększyć aktywność ruchową i odżywiać się zdrowo.

– Podstawowy problem w żywieniu Polaków wydaje się banalny – nieregularność jedzenia. To, że omijamy posiłki, że skupiamy się na dwóch posiłkach w ciągu dnia – tłumaczy Konrad Gaca.

Nie bez znaczenia jest także nieprawidłowa gospodarka węglowodanami, nadużywanie soli i cukru. To wszystko prowadzi do otyłości i nadciśnienia.

– Wydaje nam się, że owoce są bardzo zdrowe, możemy je wieczorem jeść bez największego problemu, ale pamiętajmy, że w nadmiarze kalorii automatycznie fruktoza przekłada się w tkankę tłuszczową, więc nie powinniśmy jeść owoców wieczorem, jeżeli nie jesteśmy aktywni i mamy słaby metabolizm – wyjaśnia Konrad Gaca.

Dietetyk jest jedynym w Polsce specjalistą żywieniowym z międzynarodowym tytułem Certified Nutrition Specialist. To właśnie dzięki niemu uczestnicy programu „Fat Killers. Zabójcy tłuszczu” schudli razem ponad 300 kilogramów. Szczupłą sylwetkę zawdzięcza mu też Iwona Pavlowić.

Dolina Stubai

Dolina Stubai – wiosenna jazda na nartach

http://www.sxc.hu/

Zbyt sterylne warunki mogą być przyczyną alergii u dzieci

Skomentuj