zamknij
Przedłużanie rzęs – zalety i metody

Przedłużanie rzęs – zalety i metody

Przedłużanie rzęs polega na zmianie wyglądu rzęs za sprawą doklejenia rzęs syntetycznych do naturalnych. Istnieją przeróżne metody, dzięki którym można przedłużyć rzęsy.

Najprostszą i najtańszą metodą przedłuzania rzęs jest własnoręczne doklejenie sztucznych rzęs kupionych w drogerii. Niemniej jednak doklejone w ten właśnie sposób rzęsy wyglądają raczej nienaturalnie i są nietrwałe; może nawet się zdarzyć, że zaledwie parę godzin po doklejeniu odpadną.

Następny sposób to tak zwana metoda kępkowa, która polega na doklejeniu do skóry powieki kilku syntetycznych rzęs. Sposób ten nie jest jednak polecany zważywszy na możliwe podrażnienia, wywołane działaniem kleju bezpośrednio na skórę. Rzęsy doklejone tą właśnie metodą wyglądają ładnie na ogół tylko tydzień.

Najefektywniejszą i dzisiaj najpopularniejszą metodą przedłużania rzęs będzie bezapelacyjnie metoda permanentna. Polega ona na przyklejeniu rzęsy sztucznej do rzęsy naturalnej, kolejno, jedna po drugiej. W następstwie nazywa się ją najczęściej metodą jeden do jednego. Klej nie ma tu styczności ze skórą, tak więc nie ma tu mowy o jakimkolwiek podrażnieniu oka. Istotnym walorem takiego właśnie rodzaju rzęs jest ich trwałość – skutek utrzymuje się przez kilka tygodni, niekiedy nawet dwa miesiące. Można bez obawy uprawiać różnego rodzaju sporty i korzystać z solarium czy sauny. Kolejnym atutem będzie tu wygoda – przedłużone rzęsy nie wymagają stosowania tuszu do rzęs i wyglądają pociągająco niezależnie od sytuacji.

Profesjonalne salony mają do zaoferowania różnego typu rzęsy, różniące się od siebie długością, kolorem i kształtem. Dama, która zdecyduje się na przedłużenie rzęs, będzie mogła sama wybrać najbardziej dostosowany dla niej wizerunek.

Sauna najlepszy sposób na mroźną zimę

Plusy sauny na podczerwień

Skomentuj