zamknij
Postanowienia noworoczne – zrób coś dla siebie i … bądź piękna!

Postanowienia noworoczne – zrób coś dla siebie i … bądź piękna!

Styczeń to czas, kiedy bardzo często słyszymy o postanowieniach noworocznych. Aż 1/3 Polaków deklaruje, że chce coś zmienić w swoim życiu z okazji Nowego Roku. I świetnie! Ale czy wprowadzając wielkie zmiany nie zapominamy czasami o codziennych czynnościach, którym powinniśmy się bardziej „przyjrzeć”? Czy dbamy o swoją skórę tak, jak na to zasługuje?

Najpopularniejsze postanowienia

Zdrowe odżywianie, spędzanie czasu z rodziną, więcej aktywności fizycznej, rzucenie palenia – to cztery najczęstsze zmiany, jakie Polacy chcą w Nowym Roku wprowadzać w swoje życie. Każda inicjatywa, która wspomoże nasze zdrowie i samopoczucie jest godna pochwały, więc warto w niej wytrwać.

Jeśli jednak duże przedsięwzięcia i plany nas lekko przerażają, warto zacząć od metody małych kroków i przyjrzeć się codziennym czynnościom, które możemy poprawić, a które wpłyną na poprawę naszego wyglądu. Mowa tutaj o codziennym dbaniu o skórę, na które zwłaszcza w okresie zimy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę.

Regeneracja i ochrona zimą

W zimie skóra twarzy jest narażona na ogromną ilość czynników zewnętrznych, które mogą ją uszkodzić albo wpłynąć negatywnie na jej wygląd. Niskie temperatury, wiatr, wilgoć nie są sprzymierzeńcami pięknej cery. – Dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio zadbać o swoją skórę. Warto poświęcić jej więcej uwagi i starannie dobierać formę pielęgnacji, która powinna być kompleksowa i pełnić funkcję zarówno regenerującą, jak i ochronną – zauważa Olga Kamińska, training manager Biologique Recherche, kosmetolog.

Postaw na sprawdzone rozwiązania

− Podstawą w dbaniu o skórę zimą jest odpowiednie dobranie kosmetyków, które dostarczą jej wszystkich, niezbędnych składników odżywczych. W tym okresie niezbędne jest odpowiednie nawilżenie oraz odżywienie skóry. W tej roli doskonale sprawdzą się składniki takie jak: olej z pestek winogron, olej z nasion czarnej porzeczki, kwas hialuronowy czy olej z żurawiny – radzi specjalistka. Wybierając np. krem do twarzy warto zwrócić uwagę nie tylko na jego składniki, ale również ich stężenie. – Dlatego tak istotne jest, aby wybierać zaufane marki dostarczające najwyższą jakość produktów. Na szczególne zainteresowanie zasługuje Crème Dermo-RL − intensywny krem relipidujący i odżywczy, który odnawia płaszcz hydrolipidowy, regeneruje, chroni oraz natłuszcza skórę – dodaje pani Olga.

Nowy Rok to czas refleksji i postanowień. W codziennym pędzie wiele kobiet zapomina o tym, jak ważna jest kondycja skóry twarzy i jak wielki może mieć ona wpływ na ich ogólne samopoczucie. Gdy czują się piękne łatwiej jest im walczyć z przeciwnościami losu i realizować swoje cele. Chcąc osiągnąć spektakularny sukces, zacznij od małych kroków. Zadbaj o siebie, a reszta przyjdzie o wiele łatwiej.

dostarczył InfoWire.pl

UOKiK: suplement to nie lek – kontrola Inspekcji Handlowej

Piękna skóra to skóra nawilżona

Skomentuj