zamknij
Dolina Stubai – wiosenna jazda na nartach

Dolina Stubai – wiosenna jazda na nartach

Coraz mocniejsze, wiosenne słońce nie przeszkadza miłośnikom sportów zimowych korzystać z uroków Doliny Stubai. Koniec zimy nie oznacza tu końca zabawy. Ośrodki na lodowcu Stubai, Schlick 2000, Serles i Elfer zawdzięczają dobre warunki śniegowe położeniu na dużej wysokości oraz obecności największego lodowca w Austrii.

Coraz wyższe temperatury powodują, że spod śniegu zaczynają się wyłaniać zielone łąki. Dla narciarzy i snowboardzistów w Dolinie Stubai oznacza to tylko tyle, że mogą zamienić zimowe gogle na okulary słoneczne oraz, że powinni użyć kremu przeciwsłonecznego, gdy wybierają się na jazdę po lodowcu. Widok narciarzy śmigających w dół stoku w krótkim rękawku nikogo tu nie dziwi. W ośrodkach narciarskich Doliny Stubai można korzystać z dobrych warunków śniegowych aż do Wielkanocy, a na lodowcu – nawet do czerwca. Przygotowano także rozmaite imprezy sportowe i kulturalne.

Śnieżna frajda na lodowcu Stubai
Błyszczący w słońcu śnieg na lodowcu Stubai przyciąga fanów nart każdego typu. Do ich dyspozycji jest 35 doskonale przygotowanych stoków oraz liczne trasy. Cenne rady oraz informacje odnośnie warunków śniegowych można uzyskać w Powder Department (www.powder-department.com).

Ważnym wydarzeniem dla miłośników freestyle’u są trwające 6 tygodni Spring sessions w snowparku Moreboards Stubai Zoo (od 12 kwietnia do 18 maja 2014 r.). Miększy śnieg oznacza miększe lądowania dla freeskierów i snowboarderów, którzy przyjadą tu, by przećwiczyć swoje sztuczki i popisy (www.stubaier-gletscher.com/pol/Winter/Stubai-Live/Events/Snow-Park-Spring-Session).

Na lodowcu jest wiele miejsc, gdzie można odpocząć w promieniach wiosennego słońca. Jednym z nich jest nowy Schneekristall Pavillon na stacji Gamsgarten. To przeszklony bar z antresolą, który ma dach otwierany do połowy. Dzięki temu zamienia się w taras, z którego można podziwiać okoliczne, majestatyczne góry. Apres-ski w ośrodku Schlick 2000
Schlick 2000 także podczas wiosny stanowi centrum życia towarzyskiego w dolinie. Po wyprawie na nartach biegowych lub wyczerpującej jeździe na zadbanych, tutejszych stokach, znajomi i przyjaciele spotykają się w schroniskach, aby odpocząć, spróbować regionalnej kuchni oraz podzielić się swoimi wrażeniami. Warto wpaść do panoramicznej restauracji Kreuzjoch, skąd można podziwiać piękny widok na dolinę. Do dyspozycji gości są bezpłatne leżaki.

Schlick 2000 przygotował dla swoich gości moc wrażeń. Na stacji pośredniej Froneben regularnie odbywają się nocne pokazy (Nightshow) (godz. 20:30, 29 stycznia 2014 r., 5, 12 i 26 lutego oraz 5 marca 2014 r.), które łączą popisy umiejętności instruktorów narciarskich ze szkółki Schischule Stubai Tirol z pokazem ogni sztucznych. W każdy czwartek organizowane jest nocne saneczkowanie. W programie kulturalnym zaplanowano również koncert plenerowy przy stacji Kreuzjoch (16 marca br.), imprezę disco z Red-Stone DJ Team (23 marca br.) oraz tradycyjną imprezę na zakończenie sezonu zimowego (19 kwietnia br.).

Elfer przy Neustift – raj dla paralotniarzy
Góra Elfer przy Neustift jest miejscem spotkań paralotniarzy, którzy przyjeżdżają tu z całego świata dla doskonałych warunków termicznych. Podczas słonecznego dnia na tle błękitnego nieba widoczne są setki, kolorowych paralotni. Efektowne starty i lądowania obserwują nie tylko fani tego sportu, ale i goście, którzy przyjechali do Elfer na narty i sanki. To odpowiednie miejsce zarówno dla początkujących paralotniarzy, jak i profesjonalistów.Widowiskowym wydarzeniem jest 23. Stubai Cup & Paragliding Accuracy Cup (7-9 marca 2014 r.) odbywający się na stacji Elfer oraz stacji Kreuzjoch w Schlick 2000. W planie są pokazy lotów, plenerowe targi sprzętu z możliwością jego przetestowania, zawody w lądowaniu na celność oraz impreza. Przewiduje się, że w tym roku w wydarzeniu weźmie udział ok. 500 uczestników.

Zimowe wędrówki i carving u stóp Serles przy Mieders
Wiosna, ze względu na cieplejsze warunki pogodowe, sprzyja długim, zimowym wędrówkom, zwłaszcza wzdłuż zasypanych śniegiem, górskich szlaków. Świetne warunki do tego sportu oferują okolice góry Serles, leżącej tuż u wejścia Doliny Stubai. Do stacji Koppeneck (1600 m n.p.m.) łatwo dojechać kolejką z miejscowości Mieders. Ze względu na szerokie stoki ośrodek Serles jest niezwykle popularny wśród miłośników sanek, carvingu oraz rekreacyjnego narciarstwa. To dobre miejsce dla początkujący narciarzy oraz tych, którzy już dawno nie uprawiali tego sportu.

Wiosenne wakacje all-inclusive
Wiosenny pobyt w Dolinie Stubai można łatwo dopasować do swoich potrzeb wybierając oferty all-inclusive ze strony winter.stubai.at. Cena zawsze zawiera ski passy i bezpłatny transfer busami.
Najważniejsze wiosenne wydarzenia:
21-23.02.2014: obóz Powder Department Freeride Camp, lodowiec Stubai
28.02. – 02.03.2014: obóz SportScheck Bivouac Camp (biwak na wysokości 2500 m n.p.m.), lodowiec Stubai
04.03.2014: śnieżna impreza BIG Family, lodowiec Stubai
04.03.2014: impreza dla dzieci BIG RON, Schlick 2000
07-09.03.2014: zawody paralotniarskie 23rd Stubai Cup, Schlick 2000 i Elfer, Neustift
16.03.2014: koncert plenerowy na Kreuzjoch, Schlick 2000
29.03.2014: Red Stone DJ Team, Schlick 2000
19.04.2014: impreza na koniec zimy, Schlick 2000
26-27.04.2014: obóz SAAC Basic Camp (szkolenie przeciwlawinowe), lodowiec Stubai
12.04. – 18.05.2014: Spring Sessions w snowparku Moreboards Stubai Zoo, lodowiec Stubai

Więcej informacji I wydarzeń znajduje się na stronie.

Jak dbać o zęby dzieci?

Konrad Gaca z „Fat Killers. Zabójcy tłuszczu”: otyłość Polaków jest przerażająca

Skomentuj