zamknij
Jak dbać o skórę dziecka?

Jak dbać o skórę dziecka?

Skóra niemowlęcia wymaga specjalnej pielęgnacji. Odpowiednio natłuszczana i nawilżana rozwija się prawidłowo i stanowi skuteczną barierę ochronną zapobiegającą przenikaniu substancji alergizujących i drażniących do wnętrza organizmu.

fot. Pawłowska Media, materiały prasoweWażna funkcja skóry
Skóra jest jednym z największych i najważniejszych organów człowieka: chroni narządy wewnętrzne przed kontaktem z substancjami drażniącymi oraz szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi (takimi jak ciepło, zimno, promienie słoneczne UV), chroni przed bakteriami i wirusami, pełni funkcję termoregulacyjną, umożliwia syntezę witaminy D, przeciwdziała utracie płynów, wytwarza melaninę i umożliwia wchłanianie.

Jednym zdaniem – jest odpowiedzialna za wiele bardzo ważnych procesów zachodzących w organizmie człowieka. I to właśnie dlatego należy o nią dobrze dbać i w pełni ją wspomagać.

Dlaczego skóra niemowląt wymaga specjalnej pielęgnacji?
Skóra dzieci różni się od skóry dorosłych pod wieloma względami. Najogólniej rzecz ujmując, skóra niemowląt jest delikatniejsza i bardziej wrażliwa. A to wszystko za sprawą niedojrzałego układu skórnych naczyń krwionośnych i włókien nerwowych, mało sprawnych gruczołów potowych, obniżonej produkcji melaniny, większej wrażliwości na działanie czynników zewnętrznych, małej ilości lipidów, neutralnego PH. Nic więc dziwnego, że ciało dziecka wymaga specjalnej pielęgnacji odpowiednimi kosmetykami. Tylko dzięki prawidłowemu natłuszczaniu i nawilżaniu ciała niemowlęcia, dzięki stałemu budowaniu i stabilizacji płaszcza lipidowego oraz ograniczeniu procesu utraty wody, można uniknąć podrażnień, zaczerwienień, łuszczenia czy pęknięć naskórka.

Jak pielęgnować?
Aby dobrze dbać o skórę dziecka, warto sięgać po preparaty pielęgnacyjne oparte na bazie naturalnych, organicznych składników, np. Mleczko do ciała z rumiankiem, aloesem i naturalną witaminą E Bentley Organic oraz Olejek pielęgnacyjny z wyciągiem ze słonecznika, jojoby i rumianku Bentley Organic. Naturalne, organiczne, specjalnie wyselekcjonowane składniki o dużej mocy leczniczej i pielęgnacyjnej gwarantują pełną ochronę delikatnej i wrażliwej skóry dziecka: odpowiednio ją nawilżają, wspomagają jej funkcje ochronne, eliminują ryzyko wystąpienia problemów skórnych, koją, łagodzą, odżywiają.

Aby uniknąć podrażnień i alergii skórnych u niemowląt, dobrze jest korzystać z kosmetyków opartych na naturalnych składnikach, pozbawionych barwników i sztucznych substancji zapachowych. Produkty do pielęgnacji dziecka Bentley Organic są tworzone na podstawie składników hodowanych organicznie.

Więcej informacji o produktach do pielęgnacji skóry niemowląt i dzieci Bentley Organic rodzice znajdą na stronie www.bentleyorganic.pl

Endoprotezy tańsze niż amputacja w leczeniu raka kości

Laser diodowy PALOMAR VECTUS – najszybsza oraz najskuteczniejsza depilacja laserowa na świecie!!!

Skomentuj