zamknij
Laser diodowy PALOMAR VECTUS – najszybsza oraz najskuteczniejsza depilacja laserowa na świecie!!!

Laser diodowy PALOMAR VECTUS – najszybsza oraz najskuteczniejsza depilacja laserowa na świecie!!!

Jak działa Laser Diodowy ? Laser diodowy emituje łagodną wiązkę promieni, pochłanianą przez barwnik włosa, co prowadzi do zniszczenia jego cebulki. Należy jednak dodać, że nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Część z nich znajduje się w fazie wzrostu i właśnie one reagują na światło lasera. Pozostałe włosy są w fazie inwolucji i spoczynku. Po tym okresie część włosów znów wchodzi w aktywny etap wzrostu. Dlatego też, aby usunąć prawie wszystkie włosy zabiegi muszą być powtórzone ( min. 3 razy ). Podczas jednego zabiegu można usunąć do 30 % z widocznych.

fot. Klinka medycyny estetycznej BeautymeD, materiały prasoweCo to jest Laser Diodowy PALOMAR VECTUS™ ?
Laser VECTUS™ to innowacyjna technologia firmy PALOMAR Medical Technologies przeznaczona do trwałego usuwania owłosienia oraz przebarwień. Firma PALOMAR jest twórcą wielu technologii do depilacji laserowej m.in. technologii diodowej oraz lasera LIGHT SHEER !!!

Dlaczego warto wybrać Laser Diodowy PALOMAR VECTUS™ ?
PALOMAR VECTUS™ to prawdziwie innowacyjna technologia trwałego usuwania owłosienia. Jest skuteczna i bezpieczna dla każdego koloru skóry oraz każdego koloru owłosienia. Jej wyjątkowość polega na tym, że skutecznie działa nawet na tak trudne do usunięcia włosy jak rude czy jasny blond !!! PALOMAR VECTUS™ usuwa również szpecące przebarwienia z powierzchni skóry. PALOMAR VECTUS™ jest najnowszym, najszybszym i zarazem najmocniejszym systemem do depilacji laserowej na świecie. PALOMAR VECTUS™ został wzbogacony o kilka technologii oraz bardzo duże ”okienko” zabiegowe.

Urządzenie medyczne PALOMAR VECTUS™ jako jedyne na świecie, wyposażone jest w inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze – Skintel™. System ten również jako jedyny na świecie posiada certyfikat FDA. Urządzenie samoistnie wybiera parametry zabiegu w zależności od koloru skóry pacjenta. W praktyce oznacza to, że przed zabiegiem czytnik przykładany jest do skóry pacjenta w tym miejscu, z którego usuwane będzie owłosienie. Skintel™ określa poziom melaniny i na podstawie tego odczytu ustawia w urządzeniu indywidualnie dobrane parametry zabiegu.

Korzyści wynikających z tego jest kilka :
• dzięki indywidualnemu doborowi energii, możemy zastosować wyższe parametry, jednak ciągle bezpieczne dla pacjenta. Zabieg jest bardziej efektywny.
• Indywidualny dobór parametrów wyklucza ryzyko poparzenia.

Na skuteczność zabiegu wpływa również opatentowana technologia „Photon Recycling”, która polega na ponownym wykorzystaniu światła, w naturalny sposób odbijającego się od skóry. Światło, dzięki wbudowanym w głowicy lustrom, powraca , co powoduje, że impuls światła wykorzystywany jest w stu procentach radykalnie zwiększając efektywność procedury.
Urządzenie ma wbudowany system chłodzenia „Advanced Contact Cooling”, które posiada osobny certyfikat FDA dzięki czemu zabiegi są całkowicie bezbolesne. Komfort pacjenta zapewnia nie tylko bardzo szybkie tempo pracy lasera , ale również zastosowane w głowicy chłodzenie kontaktowe. Oznacza to, że skóra jest chłodzona przed, w trakcie i po emisji światła. Kontaktowe chłodzenie powoduje, że wyczuwalność ciepła w trakcie zabiegu jest minimalna. Pozwala to zastosować wyższą energię w trakcie zabiegu, a tym samym w znaczący sposób zwiększyć jego skuteczność.

Laser Vectus™ to innowacyjna technologia gwarantująca skuteczność zabiegu oraz komfort i bezpieczeństwo dla pacjenta. Wprowadzone zmiany 20-sto krotnie skracają czas trwania zabiegu i powodują, iż jest on całkowicie bezbolesny.


fot. Klinka medycyny estetycznej BeautymeD, materiały prasoweJak działa Laser Diodowy PALOMAR VECTUS™ ?
PALOMAR VECTUS™ to urządzenie do epilacji i usuwania przebarwień. Jest to laser diodowy o długości fali 810 nm.

PALOMAR VECTUS™ posiada duże powinowactwo do melaniny – barwnika włosa. Światło zostaję zaabsorbowane przez barwnik, co w konsekwencji doprowadza do fototermolizy mieszka włosowego (termicznej destrukcji). Analogicznie jest w przypadku usuwania przebarwień, które znikają ze skóry po około 2 tygodniach od zabiegu.

PALOMAR VECTUS™ jest laserem, które posiada dwie największe i zarazem najszybsze głowice do wykonywania zabiegów na świecie – mniejszą – 12x12mm (dla przykładu Light Sheer Duet – 9x9mm), do depilacji niewielkich i trudno dostępnych miejsc np. wąsik oraz większą – 23x38mm (dla przykładu Light Sheer Duet – 22x35mm), używaną w trakcie depilacji m.in. kończyn dolnych i górnych, pleców, brzucha etc. Dzięki głowicom cebulki włosowe nie są usuwane pojedynczo, lecz od razu w większej ilości.

Najszybszy, najmocniejszy i najnowocześniejszy obecnie PALOMAR VECTUS™ umożliwia całkowite zlikwidowanie niechcianych włosów dzięki zastosowaniu zespołu diod o najwyższej osiągalnej mocy.

Jak wygląda zabieg trwałego usuwania owłosienia światłem pulsacyjnym lasera VECTUS™ ?
W zależności od obszaru zabiegowego wybierana jest odpowiednia wielkość głowicy. Przy pracy na dużych obszarach np. nogi wykorzystywana jest duża głowica, a na małych np. wąsik precyzyjna mała głowica. Przed przystąpieniem do zabiegu analizowane są następujące parametry : grubość włosa, jego kolor, gęstość włosów na obszarze zabiegowym oraz najważniejszy parametr fototyp. Po ustaleniu tych składowych urządzenie dobiera odpowiednie parametry.

Analizy fototypu skóry dokonuje osoba wykonująca zabieg ( kosmetolog ) poprzez posłużenie się specjalnym urządzeniem Skintel wykonującym odczyt poziomu aktywnej melaniny w skórze, który następnie przesyłany jest do platformy. Na tej podstawie ustawiane są parametry zabiegu. Skintel posiada jako jedyne na świecie certyfikat FDA potwierdzający jego skuteczność. Urządzenie Skintel eliminuje ryzyko popełnienia błędu przez osobę wykonującą zabieg oraz całkowicie wyklucza poparzenie skóry. Zabieg jest niesłychanie szybki …

Dla przykładu usunięcie owłosienia z pleców mężczyzny trwa około 4 min. a pach około 1 min. !!!

fot. Klinka medycyny estetycznej BeautymeD, materiały prasoweCzego powinno się spodziewać po zabiegu laserem diodowym PALOMAR VECTUS™ oraz ile razy należy go powtórzyć, aby uzyskać efekt zupełnie gładkiej skóry na zawsze … ?
Bezpośrednio po zabiegu skóra może być delikatnie zaczerwieniona. Po zabiegu nie należy korzystać z sauny, solarium, brać gorących kąpieli.

Dla najlepszego rezultatu, w przypadku usuwania owłosienia, należy wykonać od 3 do 5 zabiegów w następujących przerwach : twarz – ok. 6 tygodni, ręce – ok. 8 tygodni, tors – 10-12 tygodni, plecy – 10-12 tygodni, pachy – 6-8 tygodni, bikini – ok. 8 tygodni, pośladki – ok. 8 tygodni, nogi – 8-12 tygodni.

W przypadku usuwania przebarwień zazwyczaj wystarcza zaledwie 1 zabieg od osiągnięcia pełnego i satysfakcjonującego efektu. Przebarwienie natomiast przybierze ciemniejszy odcień, po 2-3 tygodniach w naturalny sposób ulegnie złuszczeniu wraz z naskórkiem. W cięższych przypadkach gdy przebarwienia jest ciemniejsze będzie potrzeba od 2 do maksymalnie 3 zabiegów.

Czy wymagane są badania przed rozpoczęciem terapii ?
Badania nie są wymagane. Przed rozpoczęciem terapii, osoba za nią odpowiedzialna ( kosmetolog ), przeprowadza z pacjentem szczegółowy wywiad w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań oraz zakłada kartę pacjenta.

Przeciwwskazania:
świeża opalenizna, ciąża, przerwana ciągłość naskórka, epilepsja, leki, zioła foto-uczulające, terapia retinoidami ( witamina A ), przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi, łuszczyca, bielactwo, cukrzyca, bliznowce, aktywne infekcje skórne, rozrusznik serca, świeże zabiegi chirurgiczne

Gdzie można wykonać zabieg?
Klinka medycyny estetycznej BeautymeD
Aleja Komisji Edukacji Narodowej 54, Warszawa (blisko metra Natolin)
Rejestracja telefoniczna: +48 605-905-608, +48 691-209-028
Rejestracja poprzez e-mail: rejestracja@beautymed.com.pl
www.beautymed.com.pl

Jak dbać o skórę dziecka?

Endermologia

Skomentuj