zamknij

Pomysł na urlop…

Cudze chwalicie – swego nie znacie chciałoby się powiedzieć obserwując zainteresowanie Polaków zagranicznymi urlopami. Tymczasem ja właśnie powróciłem z urlopu w polskich górach – i – nawet – pogoda była znakomita. W tej sytuacji warto korzystać z udogodnień jakie dają pensjonaty Wisła to przepiękne polskie uzdrowisko w Beskidzie Żywieckim. To nie tylko Adam Małysz – nasz znakomity skoczek narciarski – ale i Stanisław Hadyna, współtwórca zespołu pieśni Tańca „Śląsk”.

Do Wisły dojechać można autobusem PKS, busami lub pociągiem. Najlepsze noclegi można w Wiśle spędzić w obiektach jakimi są pensjonaty. Wisła daje możliwości wypoczynku w domach wczasowych takich jak „Krokus” – usytuowanym na zboczu Parecznik, nad centrum Wisły w imponującym miejscu z widokiem na pasmo Beskidu Śląskiego. W Krokusie można liczyć na noclegi w Wiśle – mamy do dyspozycji 160 miejsc w których można spędzić noclegi. Wisła stanie się dla nas

Cudze chwalicie – swego nie znacie chciałoby się powiedzieć obserwując zainteresowanie Polaków zagranicznymi urlopami. Tymczasem ja właśnie powróciłem z urlopu w polskich górach – i – nawet – pogoda była znakomita. W tej sytuacji warto korzystać z udogodnień jakie dają pensjonaty. Wisła to przepiękne polskie uzdrowisko w Beskidzie Żywieckim. To nie tylko Adam Małysz – nasz znakomity skoczek narciarski – ale i Stanisław Hadyna, współtwórca zespołu pieśni Tańca „Śląsk”.

Do Wisły dojechać można autobusem PKS, busami lub pociągiem. Najlepsze noclegi w Wiśle można spędzić w obiektach jakimi są pensjonaty. Wisła daje możliwości wypoczynku w domach wczasowych takich jak „Krokus” – usytuowanym na zboczu Parecznik, nad centrum Wisły w imponującym miejscu z widokiem na pasmo Beskidu Śląskiego. W Krokusie można liczyć na noclegi w Wiśle – mamy do dyspozycji 160 miejsc w których można spędzić noclegi. Wisła stanie się dla nas niezapomnianym miejscem. „Krokus” oddaje do dyspozycji cztery apartamenty, jedno, dwu i trzy osobowe pokoje, a także pokoje typu studio żeby mogły do nich przyjechać rodziny z dziećmi.
Pokoje w Krokusie mają węzeł sanitarny i telewizory. Rozciąga się z nich przeuroczy widok na góry Beskidu Śląskiego, jest też kawiarenka, internet i dobra kuchnia. Pewną wadą jest to że jest on bardzo wysoko dlatego polecamy go przede wszystkim osobom zmotoryzowanym lub takim które stać na taksówkę żeby ich dowoziła tam na noclegi. Wisła jest oddalona od „Krokusa” o trzy kwadranse drogi pieszo a jest tam naprawdę bardzo stromo.

Jeżeli nie mamy auta a nie chcemy wspinać się pod górę – polecamy inne pensjonaty Wisła jest ich pełna. Np. Dom wczasowy „Natury” – „Sosna”. Do „sosny” jest bliżej niż do Krokusa (to ten sam rejon). Można tam również dostać dobre noclegi. Wisła jest już znacznie bliżej (jakiś kwadrans drogi). W „Sośnie” możemy skorzystać z bogatej oferty rekreacyjnej: sauna, mini-siłownia, ping-pong, bilard, plac zabaw dla dzieci, letni basen, kawiarnia i biblioteka. Ośrodek dysponuje także parkingiem niestrzeżonym – gdzie można także wynająć garaże.

Pokoje są wyposażone w węzeł sanitarny, TV SAT i dlatego warto tu spędzać noclegi. Wisła oraz okoliczne wzgórza są widoczne dzięki balkonom na stronę południową .
Dwa posiłki dziennie: śniadanie w formie szwedzkiego stołu a obiadokolacja jest podawana..

Doba hotelowa zaczyna się o 4 po południu a kończy o 10 rano dnia następnego.

Dla osób które nie stać na domek w górach, dobrym rozwiązaniem są pensjonaty, Wisła oferuje ich wiele. Na przykład weźmy taki pensjonat – Willa Stenia który znajduje się w dolinie Kopydło nad rzeczką w pobliżu wyciągów oraz turystycznych szlaków w Wiśle. Najbliższy jemu wyciąg narciarski Pasieki a także tor do Sowtubingu znajdują się w odległości 0,5 km. Nieopodal mamy też do dyspozycji kolejkę linową Stożek przydatną tak latem jak i zimą. Niedaleko mamy też Karczmę regionalną u Karola a także i restaurację oraz Winiarnię. Willa jest położona w odległości dwóch kilometrów od centrum Wisły. Ma pokoje 1-4 osobowe, z węzłem sanitarnym, TV Sat i pokojami studio, domową kuchnią, śniadaniami, obiadokolacją.

Jest jeszcze jedno miejsce w którym warto pomyśleć planując noclegi. Wisła szczyci się zamkiem prezydenckim w Wiśle-Czarnym, zbudowanym przed wojną. Górny zamek stanowi zamkniętą rezydencję Prezydenta RP, zaś dolny zamek położony nad rzeką udostępnia noclegi.

Zapisy należy zgłaszać na tydzień przed planowanym noclegiem. Oferują oni:

– pokój dwuosobowy ze śniadaniami, apartament dwuosobowy ze śniadaniami, dostawkę do pokoju (ze śniadaniem), dostawkę do apartamentu (ze śniadaniem) – 100 PLN za dobę .

Podczas przygotowania rezydencji dla celów Kancelarii Prezydenta RP obiekt może zostać w całości lub części czasowo zamknięty dla zwiedzania a także świadczonych usług hotelarsko gastronomicznych

Pensjonaty – Wisła ma ich dużo, np. – „Biała Wisełka – Wisła” są obiektami na które składają się dwa budynki na stoku górskim w Wisła Czarnem. Uwagę zwraca portret cesarza Franciszka Józefa i ces. Elżbiety wewnątrz budynku. Obiekt może przyjąć około 50 osób oferując komfort i wygodę .

Z Wisły można robić sobie wypady w okolice i to niekoniecznie samochodem. Autobus zawiezie nas na Kubalonkę, zaś ciuchcia – kolejka dowiezie nas na starą zaporę lub do Zamku Prezydenckiego o którym była wyżej mowa. Także ciekawe jest samo centrum Wisły, muzeum im .Adama Małysza gdzie nasz sportowiec zdeponował rozmaite puchary, medale i inne trofea z zawodów i mistrzostw. Hotel Gołębiewski -a w nim aquapark – dostarczy niezapomnianych wrażeń: kilka basenów, jacuzzi z borowiną, sauny, komora lodowa, i super niesamowite zjeżdżalnie.

Świątynie: w Wiśle znajduje się kościół ewangelicko-augsburski św. Piotra i Pawła w centrum oraz w Wiśle-Czarnym, Kościół Rzymsko–Katolicki w Wiśle Centrum pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, i w Wiśle Głębcach pw. Znalezienia Krzyża Świętego.

Źródło: Pomysł na urlop – apgreff

Muzułmańskie święto Eid al adha

Wizy do USA i innych krajów

Skomentuj