zamknij
Toruń ze ścieżkami rekreacyjnymi

Toruń ze ścieżkami rekreacyjnymi

Pięć kolejnych ścieżek rekreacyjnych powstało w Toruniu. Jedna z nich w ramach budżetu partycypacyjnego. Mieszkańcy bardzo chętnie korzystają z tych całorocznych, zewnętrznych siłowni.

Jedna ścieżka powstała w parku na Bydgoskim Przedmieściu, za nowym boiskiem, druga przy ul. Legionów i Polnej przy orliku, trzecia przy Wojska Polskiego przy Strudze Toruńskiej, a czwarta w parku przy ul. Waryńskiego.

– Siłownia zewnętrzna w Stawie Komtura została zbudowana w ramach pilotażowej edycji budżetu partycypacyjnego. To jeden z dziesięciu projektów wybranych przez mieszkańców Torunia w drodze głosowania – mówi dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej i Informacji Urzędu Miasta Torunia Paweł Piotrowicz.

Ścieżki są doskonałym rozwiązaniem, gdyż – w przeciwieństwie do zwykłych siłowni czy klubów fitness – nie ma tu karnetów i nie obowiązują godziny otwarcia, więc o zdrowie będzie można dbać bez ograniczeń.

– Na terenie ścieżek zamontowaliśmy po sześć urządzeń rekreacyjno-ruchowych, na których każdy może ćwiczyć. Pod urządzeniami przy Legionów i Chrobrego ułożone zostało utwardzenie z kostki betonowej – mówi Sławomir Wiśniewski z Wydziału Inwestycji i Remontów UMT.

W Toruniu już od kilku lat tereny rekreacyjne wyposażane są w urządzenia służące do podnoszenia tężyzny fizycznej. Siłownie na świeżym powietrzu cieszą się dużym zainteresowaniem, korzystają z nich osoby w różnym wieku. Dlatego miasto postanowiło zamontować ich więcej.

Warto wiedzieć, że w ubiegłym roku w Toruniu powstały dwie ścieżki rekreacyjne – wzdłuż terenu sportowego na osiedlu Przy Skarpie i w Parku Tysiąclecia. Obie cieszą się dużym zainteresowaniem.

Rusza konkurs Kosmetolog Roku, czyli praktyka czyni mistrza

Apel do Ministra Zdrowia

Skomentuj