zamknij
Rusza konkurs Kosmetolog Roku, czyli praktyka czyni mistrza

Rusza konkurs Kosmetolog Roku, czyli praktyka czyni mistrza

Odpowiednie wykształcenie to nie wszystko. Dobry specjalista musi łączyć wiedzę teoretyczną z umiejętnościami praktycznymi, a do tego posiadać odpowiednie cechy osobowości. Łódzkie Centrum Medycyny Estetycznej Velvet Clinic ogłasza konkurs Kosmetolog Roku, którego celem jest umożliwienie absolwentom kosmetologii zdobycia doświadczenia, niezbędnego do wykonywania zawodu.

W ciągu ostatnich lat w gabinetach kosmetycznych nastąpiło wiele zmian. Wzbogaciła się oferta zabiegów upiększających; wzrosła świadomość i oczekiwania pacjentów. Kosmetolodzy obsługują nowoczesne, naszpikowane elektroniką urządzenia. Wszystko to powoduje, że osoby profesjonalnie zajmujące się pielęgnacją ciała muszą stale podnosić swoje kwalifikacje. Nie powinno to dziwić, biorąc pod uwagę rosnące potrzeby klientów i konieczność walki z coraz liczniejszą konkurencją na rynku medycyny estetycznej.

Idealny kosmetolog to osoba posiadająca rozległą wiedzą, znająca procesy zachodzące w organizmie oraz ich wpływ na nasze ciało. Kolejna umiejętności to dobór zabiegów dopasowanych do potrzeb pacjenta, przygotowanie do zabiegu i wytłumaczenie, jakich efektów może spodziewać się po kuracji. Aby posiadać tak bogatą wiedzę, niezbędne jest doświadczenie praktyczne. Można je zdobyć jedynie w trakcie codziennej pracy u boku koleżanek i kolegów z wieloletnim stażem. Centrum Medycyny Estetycznej Velvet Clinic pragnie ułatwić start zawodowy młodym adeptom sztuki kosmetycznej i umożliwić im dostęp do specjalistycznej wiedzy. Konkurs Kosmetolog Roku to szansa na podniesienie kwalifikacji i zdobycie pierwszego doświadczenia zawodowego w gronie uznanych specjalistów – lekarzy i kosmetologów.

Pierwszy etap rywalizacji to ocena interpersonalnych zdolności uczestników. Zaaranżowana zostanie rozmowa z pacjentem, podczas której zadaniem kandydatów będzie poznanie potrzeb i oczekiwań pacjentów, a następnie dobór odpowiednich zabiegów. Drugi etap to test wiedzy teoretycznej. Do finału zakwalifikują się trzy osoby, które uzyskają najlepsze wyniki. Finaliści staną przed zadaniem samodzielnego przeprowadzenia zabiegu.

Konkurs rusza 26 października. Absolwenci kosmetologii zainteresowani udziałem, mogą przesyłać zgłoszenia (CV i list motywacyjny) do 15 grudnia 2013r. na adres kosmetolog@velvetclinic.pl.

Rozstrzygniecie zapadnie w połowie stycznia 2014r. Zwycięzca weźmie udział w bezpłatnym stażu w Velvet Clinic. Będzie to doskonała okazja do współpracy z doświadczonymi specjalistami oraz możliwość udziału w zabiegach i zapoznania się z funkcjonowaniem nowoczesnych urządzeń stosowanych w medycynie estetycznej.

Zapraszamy na www.velvetclinic.eu

Pojawiła się alternatywa dla botoksu. Peptydy równie skuteczne, ale mniej inwazyjne

Toruń ze ścieżkami rekreacyjnymi

Skomentuj