zamknij
Naturalny antybiotyk – żurawina

Naturalny antybiotyk – żurawina

Bakterie Escherichia coli, jeśli znajdą się w przewodzie pokarmowym lub drogach moczowych, mogą spowodować w naszym organizmie duże szkody. Naturalnym sprzymierzeńcem w walce z nimi jest żurawina.

Leczenie dietą oraz roślinami o właściwościach leczniczych ma coraz większe grono zwolenników. I choć z pozytywnym wpływem na zdrowie kojarzą nam się zwykle zioła, nie należy zapominać, że lecznicze właściwości ma też wiele owoców.

Przykładów nie trzeba szukać daleko. Dostępne przez cały rok banany mogą być pomocne w biegunce, podobnie działanie mają jagody. Jagody i borówki amerykańskie mają zbawienny wpływ m.in. na narząd wzroku oraz posiadają właściwości związane z obniżaniem złego cholesterolu, zawierają także fito estrogeny zapobiegające postawaniu nowotworów hormonozależnych.

Te owoce często występują jako składnik leków i preparatów wspomagających nasze zdrowie. Od kilku lat naukowcy przytaczają coraz więcej dowodów na temat leczniczego działania owoców żurawiny. Prozdrowotne właściwości żurawiny wielkoowocowej, zwanej także amerykańską – niewielkich czerwonych kuleczek, znali i wykorzystywali Indianie. Dziś wchodzi ona w skład wielu preparatów wspomagających prawidłowe funkcjonowanie układu moczowego.

„Ekstrakt z żurawiny wielkoowocowej, to jest z odmiany żurawiny pochodzącej z Ameryki Północnej, działa przeciwbakteryjnie. Jego aktywne składniki zapobiegają przyleganiu bakterii Eschierichia coli do nabłonka dróg moczowych. Żurawina świetnie działa w połączeniu z ekstraktem z liści pietruszki zwyczajnej, która z kolei działa moczopędnie, przez co wspomaga wypłukiwanie chorobotwórczych bakterii z organizmu.” – tłumaczy Agata Chodakowska, Product Manager Femisept URO.

O medycznych właściwościach żurawiny, nazywanej także naturalnym antybiotykiem, wypowiadają się także autorytety medyczne. W Przeglądzie Urologicznym opublikowany został przegląd badań klinicznych z użyciem żurawiny amerykańskiej (Vaccinium macrocarpon Aiton), które wskazują, że wyciągi i preparaty z tej rośliny mogą znaleźć zastosowanie w profilaktyce i leczeniu chorób dróg moczowych, a w szczególności zakażeń i kamicy układu moczowego oraz u pacjentów z nawracającymi infekcjami dróg moczowych.

Karmienie niemowlęcia w podróży

Leki na wakacje z dzieckiem

Skomentuj