zamknij
Wygląd blizny po operacji plastycznej

Wygląd blizny po operacji plastycznej

Jak będzie wyglądała blizna po chirurgii plastycznej? Wpływają na to trzy czynniki: indywidualne predyspozycje skóry, prawidłowe założenie szwu oraz pielęgnacja gojącej się blizny.

Verco - wellness is our challengeO ile na dwa pierwsze czynniki pacjentki nie mają wpływu, wiele poszukuje nieinwazyjnych sposobów zmniejszenia blizn w trakcie gojenia. Chętnie wybierają nowoczesne sposoby na blizny, takie jak plastry silikonowe Sutricon.

Skłonność do bliznowców

Przed operacją warto zorientować się, czy masz tendencję do tworzenia się bliznowców i keloidów. Popytaj, czy u członków Twojej rodziny występowały zgrubiałe i przerośnięte blizny? Osoby o ciemnej karnacji są kilkakrotnie bardziej narażone na powstawanie nieprawidłowych blizn. Wówczas szczególnie starannie należy bliznę pielęgnować.

Gdy blizna źle się goi

Drugi czynnik to technika zszycia rany i dobre wykonanie szwu. Niestety, źle gojące się rany mogą świadczyć o tym, że w czasie zabiegu doszło do infekcji. Prawidłowe gojenie jest utrudnione w miejscach o zwiększonym napięciu skóry – nad stawami i w pobliżu aktywnych mięśni.

Pielęgnacja blizny – plastry silikonowe Sutricon

W pierwszym etapie gojenia wszystkie blizny są czerwone. Przy właściwej pielęgnacji po dwóch miesiącach bledną i robią się płaskie. – „Taki efekt daje terapia plastrami silikonowymi Sutricon, które również łagodzą ból i świąd podczas gojenia. Stosowanie Sutriconu pomaga zapobiegać bliznom patologicznym.” – mówi Agata Chodakowska, Product Manager.

Silikonowe plastry na blizny można łatwo dopasować do indywidualnego kształtu blizny.

W Polanicy-Zdroju powstaje pięciogwiazdkowy Hotel SPA Dr Irena Eris

Bezpłatne badania USG i USG 4D w Białymstoku

Skomentuj