zamknij
W Polanicy-Zdroju powstaje pięciogwiazdkowy Hotel SPA Dr Irena Eris

W Polanicy-Zdroju powstaje pięciogwiazdkowy Hotel SPA Dr Irena Eris

27 maja wmurowano kamień węgielny pod budowę Hotelu SPA Dr Irena Eris, pierwszego pięciogwiazdkowego w Polanicy-Zdroju i całej Kotlinie Kłodzkiej.

fot. Hotel SPA Dr Irena Eris, materiały prasoweW uroczystości podpisania aktu erekcyjnego wzięli udział właściciele powstającego obiektu hotelowego Irena Eris i Henryk Orfinger, przedstawiciele władz lokalnych i polanickich instytucji wraz z burmistrzem Jerzym Terleckim, reprezentanci spółki Hotele SPA Dr Irena Eris oraz znamienici goście.

Aktualnie trwają prace ziemne na czterohektarowej działce w centrum miasta, w niedalekim sąsiedztwie Parku Zdrojowego. Widoczne są już ławy fundamentowe, które zarysowują kształt inwestycji. Według planów w hotelu znajdzie się 85 pokoi i apartamentów, restauracja, kawiarnia i klub, Centrum SPA z basenem o długości ok. 17 m i mniejszym basenem rekreacyjny oraz kompleks saun i jacuzzi. Sercem hotelu będzie Kosmetyczny Instytut Irena Eris z ponad 20 gabinetami, oferujący szeroką gamę firmowych zabiegów pielęgnacyjnych, ale także typu spa, masaży i z zakresu medycyny estetycznej. Dla grup biznesowych powstaną nowocześnie wyposażone sale konferencyjne. Zarówno restauracja, jak i Kosmetyczny Instytut Dr Irena Eris będą dostępne dla wszystkich mieszkańców Polanicy-Zdroju i kuracjuszy. – To największa inwestycja jaka jest prowadzona aktualnie w Polanicy-Zdroju – mówi Tomasz Pieniążek, prezes spółki Hotele SPA Dr Irena Eris. – Planujemy, że pierwszych gości hotel przyjmie na przełomie 2014 i 2015 roku.

Całość będzie miała 12 tys. m kw. i sześć kondygnacji. Koszt inwestycji jest szacowany na ok. 50 mln złotych. Projekt powstał w pracowni Atelier 3 Girtler & Girtler od lat współpracującej z Hotelami SPA Dr Irena Eris, a generalnym wykonawcą jest firma Marogobud. Obecny skład grupy Hotele SPA Dr Irena Eris tworzą dwa hotele spa – pięciogwiazdkowy na Wzgórzach Dylewskich koło Grunwaldu (w rejonie Mazur Zachodnich) oraz czterogwiazdkowy – w Krynicy Zdroju. Obydwa wypracowały sobie renomę obiektów luksusowych i oferujących najwyższe standardy jakości.

Gołębie odchody groźne dla zdrowia

Wygląd blizny po operacji plastycznej

Skomentuj