zamknij
Operacja plastyczna nosa

Operacja plastyczna nosa

Z racji tego, że nos jest najbardziej wysuniętym elementem twarzy, to właśnie na nim między innymi skupia się wzrok rozmówcy. Niekształtny nos może stanowić przyczynę złego samopoczucia psychicznego, a nawet narastających kompleksów. Za pomocą operacji plastycznej można zmienić kształt Twojego nosa, usunąć garb i skrócić lub zmniejszyć czubek nosa. Można również zmienić kąt miedzy nosem i górną wargą.

Zmiana kształtu nosa za pomocą operacji plastycznej ze wskazań estetycznych jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w chirurgii estetycznej. Zabieg ten jest zarazem najtrudniejszym do wykonania pod względem technicznym. Celem zabiegu jest nadanie harmonii i proporcji twarzy. Za pomocą tego zabiegu można usunąć wady wrodzone, a także można usunąć przeszkody utrudniające oddychanie. Zabieg – w zależności od rozległości wykonuje się w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Nacięcia, które wykonuje się podczas zabiegu są wewnątrz przewodów nosowych, zatem są one praktycznie są niewidoczne. W trakcie zabiegu skóra nosa jest oddzielona od podtrzymującej ją konstrukcji chrzęstno-kostnej, która następnie jest modelowana do pożądanego kształtu. W tego rodzaju zabiegu wykorzystywane są szwy rozpuszczalne, które nie wymagają usunięcia. Po zakończonym zabiegu zakłada się gipsowy lub ze sztucznego tworzywa opatrunek, który podtrzymuje nowy kształt nosa. Opatrunki zakłada się także do przewodów nosowych stabilizując tym samym przegrodę nosa. Sam zabieg trwa zazwyczaj od 1 do 2ch godzin, a czas przebywania w klinice wynosi zazwyczaj 1 dzień.

Przez pierwsze dni po zabiegu pacjenci odczuwają dyskomfort, ponieważ występuje obrzęk i zasinienie wokół oczu, bóle głowy oraz obrzęk twarzy. W drugiej dobie po zabiegu usuwane są opatrunki z przewodów nosowych, a po 7 dniach zdejmowany jest opatrunek sztywny. Trzeba wziąć pod uwagę, że nos po zabiegu jest szczególnie wrażliwy przez około 8-10 tygodni na zmianę temperatury i dotyk. Należy zachować szczególną ostrożność przed urazami tej okolicy twarzy. Przeciwskazane jest także wykonanie gwałtownych wysiłków fizycznych i uprawiania sportu. Ostateczny kształt nosa uzyskuje się po 6 miesiącach.

Warunkiem przeprowadzenia zabiegu jest ogólny dobry stan zdrowia i prawidłowe wyniki badań laboratoryjnych. U kobiet zabieg przeprowadza się po skończonej miesiączce. Natomiast przeciwwskazaniem do zabiegu są: skazy krwotoczne, niedokrwistość, ropne zapalenie zatok, cukrzyca.

Pierwsza fetoskopowa laseroterapia w Warszawie

Cosmelan

Skomentuj