zamknij
Poród na wesoło

Poród na wesoło

Naturalne uczucia, które towarzyszą każdej kobiecie przystępującej do porodu to radość, ekscytacja, wzruszenie, ale też niepewność i oczywiście strach. Współczesna medycyna ma do zaoferowania dziś znacznie więcej niż jeszcze dwie czy trzy dekady temu.

fot. Dentomax, materiały prasoweNowoczesne rozwiązania stanowią skuteczne wsparcie w tych pięknych, ale bardzo trudnych dla kobiety chwilach. Coraz częściej na salach porodowych można znaleźć urządzenie podające podtlenek azotu czyli gaz rozweselający.

Dotąd, używanie instrumentów służących do minimalizowania strachu i stresu pacjenta przy pomocy podtlenku azotu, było domeną gabinetów stomatologicznych. Dziś tą metodą uspokajania coraz śmielej interesują się również kliniki położnicze. W ostatnim czasie rośnie liczba placówek, które decydują się na zakup tego urządzenia.

– Aparat podaje gaz, który ma za zadanie uspokoić i rozluźnić pacjenta przed i w trakcie zabiegu. Sprzęt dzięki automatycznej kontroli przepływu jest absolutnie bezpieczne – tłumaczy Krzysztof Baranowski z białostockiego Dentomaxu, firmy będącej wyłącznym przedstawicielem w Polsce włoskiej firmy Tecno – Gaz producenta urządzenia do sedacji wziewnej MasterFlux Plus.

Co ważne, do jego obsługi nie potrzeba lekarza anestezjologa Podawany pacjentce podtlenek azotu, działa rozluźniająco, uspokajająco i w pewnym stopniu również przeciwbólowo przy jednoczesnym znikomym działaniu nasennym. Gaz nie wpływa na zwiotczenie mięśni, a ponadto nie otępia i pozwala zachować pełny kontakt z pacjentem, co nie utrudnia przeprowadzenia zabiegu.

– Warto podkreślić, że działanie gazu ustaje niemal natychmiast po zaprzestaniu jego podawania. Pacjent nie odczuwa więc dyskomfortu po zabiegu – podkreśla konsultant.

Producent MasterFlux Plus – włoska firma Tecno – Gaz kładzie szczególny nacisk na bezpieczeństwo. W mieszance gazów podawanej przy pomocy specjalnej maseczki, umieszczanej na twarzy pacjenta, zawsze znajduje się co najmniej 30% tlenu (w powietrzu jest go tylko około 21%). Taki poziom gwarantuje bezpieczeństwo. Nie należy się więc obawiać niedotlenienia.

Master Flux Plus może być stosowany u wszystkich pacjentów. Nie ma przeciwwskazań dla jego stosowania u osób cierpiących na astmę, padaczkę, dotkniętych chorobami serca, anemią czy hemofilią. Przeciwwskazaniem natomiast jest niedrożność dróg oddechowych spowodowana katarem, powiększonymi migdałkami, ciężkie choroby płuc i oskrzeli, rozedma płuc, choroby psychiczne, stwardnienie rozsiane, porfiria, myastenia gravis, I trymestr ciąży, hipertermia złośliwa, alkoholizm.

Jednak najważniejsza informacja jest taka, że podtlenek azotu może być podawany w trakcie porodu. W żaden sposób nie wpływa ani na dziecko, ani na rodzącą. To metoda bezpieczna.

MasterFlux Plus Automatic AS 3000 jest jedynym urządzeniem do sedacji całkowicie od podstaw opracowanym i wyprodukowanym we Włoszech – zarówno jeśli chodzi o części jak i proces montażu. Wszystkie etapy produkcji podlegają rygorystycznej i skrupulatnej kontroli.

Szczepienia – to się opłaca!

Rekomendacja testów DNA na celiakię. Diagnostyka celiakii możliwa bez biopsji jelita cienkiego?

Skomentuj