zamknij
W 10 miastach w Polsce pójdą spacerem po zdrowie!

W 10 miastach w Polsce pójdą spacerem po zdrowie!

Już 29 września br. w dziesięciu miastach w Polsce odbędzie się największy spacer po zdrowie. W samo południe, równocześnie w 10 miastach w Polsce odbędzie się 30 minutowy zdrowotny spacer i próba pobicia rekordu Polski w jednoczesnym spacerowaniu.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) alarmuje, że siedzący tryb życia jest już czwartą przyczyną zgonów na świecie. Tymczasem regularna aktywność fizyczna wydłuża życie i zmniejsza ryzyko wystąpienia wielu chorób przewlekłych.

Ogromną rolę w poprawie wyników zdrowotnych ma codzienny spacer. Badania dowodzą, że już 30 minutowa przechadzka każdego dnia zmniejsza ryzyko chorób serca, udaru, cukrzycy i raka piersi. Spacer dobrze również działa na stawy, nie powodując kontuzji, jak na przykład bieganie, a także regenerująco poprawiając koncentrację, kreatywność i jakość snu.

W tym roku po raz pierwszy spacer odbędzie się w 10 miastach Ciechocinku, Chrzanowie, Kraśniku, Malborku, Oświęcimiu, Sandomierzu, Skierniewicach, Sopocie, Świerklańcu, Żyrardowie – a jego uczestnicy spróbują pobić rekord Polski w jednoczesnym spacerowaniu. W programie wydarzenia między innymi warsztaty nordic walking, warsztaty dla kobiet w ciąży i warsztaty zdrowy kręgosłup, a także ćwiczenia relaksacyjne. Kulminacyjnym punktem wydarzania będzie 30 minutowy spacer.

Poradnik dla lekarzy. W ramach tegorocznej akcji organizatorzy opracowali także unikalny poradnik dla lekarzy, który ma pomóc w kwalifikacji pacjentów do odpowiedniego rodzaju aktywności fizycznej. W publikacji znajdują się informację na temat rodzaju aktywności fizycznej i jego wpływu m.in. na takie choroby jak cukrzyca czy choroby serca, a także dla kobiet w ciąży czy osób starszych.

Organizatorem akcji „Spacer po zdrowie – zaproś swojego lekarza” jest klub fitness Perła Wellness. Projekt jest finansowany w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020.

„Spacer po zdrowie – zaproś swojego lekarza”

Kiedy? 29 września 2018, godz. 12.00

Gdzie? Ciechocinek, Chrzanów, Kraśnik, Malbork, Oświęcim, Sandomierz, Skierniewice, Sopot, Świerklaniec, Żyrardów.

Rejestracja

Źródło informacji: Perła Wellness

Pasta do zębów – jak wybrać właściwą dla siebie?

Światowy Dzień Serca – zadbaj o swoje serce badaniami DNA

Skomentuj