zamknij
Poczuj się jak w domu – B&B Hotel Wrocław Centrum już otwarty!

Poczuj się jak w domu – B&B Hotel Wrocław Centrum już otwarty!

21 grudnia 20131451Views

Turyści i biznesmeni odwiedzający stolicę Dolnego Śląska mogą już skorzystać z usług hotelu B&B Wrocław Centrum. Zlokalizowany w bliskim sąsiedztwie Starego Miasta, trzeci w Polsce obiekt znanej francuskiej sieci hoteli, oferuje swoim gościom niezwykle komfortowe warunki w przystępnej cenie. Wyzwanie wkomponowania nowoczesnego projektu w sąsiadujące z nim kamienice powierzono firmie RD bud. Generalny Wykonawca zadbał o to, by już od pierwszych dni budowy inwestycja ta wyróżniała się, ale nie zaburzała architektury miasta nad Odrą.

Hotel B&B Wrocław Centrum usytuowany jest przy ul. Piotra Skargi, w bliskim sąsiedztwie Rynku. Obiekt został wzniesiony pomiędzy dwoma zabytkowymi kamienicami. Realizacja nowoczesnego budynku, który dobrze będzie współgrać z otoczeniem, wymagała zarówno od architektów, jak i Generalnego Wykonawcy biegłości w zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań budowlanych.

Standardy godne powielania
Firma B&B Polska, należąca do Groupe B&B Hotels, po raz trzeci korzystając z usług spółki RD bud zdecydowała się na budowę hotelu w Polsce, tym razem we Wrocławiu. Prace budowlane nowo otwartego B&B Hotel Wrocław Centrum, Generalny Wykonawca realizował pod klucz, tj. począwszy od robót ziemnych, poprzez wykonanie głównej konstrukcji budynku, a skończywszy na robotach wykończeniowych obejmujących wnętrze budynku, jak i budowę podziemnego parkingu oraz dróg dojazdowych. Ściany nośne hotelu wykonano jako monolityczne. Poszczególne etapy ich budowy, tzn. zbrojenie, szalowanie i betonowanie odbywało się na budowie, natomiast ściany zewnętrzne przygotowano z elementów prefabrykowanych keramzytobetonowych oraz z systemowych prefabrykowanych ścian zespolonych, które składały się z dwóch płyt żelbetowych. Warto podkreślić, że z uwagi na wcześniejsze zagospodarowanie terenu, a przez to ograniczone miejsce na zaplecze budowy, realizacja obiektu w Śródmieściu wymagała ścisłej dyscypliny organizacyjnej. „Ze względu na duże prawdopodobieństwo znalezienia niewybuchów czy pocisków sporym wyzwaniem były roboty ziemne. Jak się potem okazało natrafiliśmy na około 80 sztuk niewypałów, które z pomocą saperów zostały bezpiecznie wywiezione z terenu budowy. Kolejnym trudnym elementem było wykonywanie płyty fundamentowej oraz ścian poziomu -1 bezpośrednio przy budynkach sąsiednich. Przed przystąpieniem do tych prac musieliśmy bowiem właściwie zabezpieczyć i wzmocnić fundamenty tych obiektów. Dużym utrudnieniem była dla nas również niesprzyjająca pogoda. Panujące w okresie zimowym bardzo niskie temperatury, dochodzące do -25oC, często spowalniały wykonywanie prac. Na szczęście mamy doświadczenie, wiedzę i odpowiednie narzędzia, by również w niesprzyjających warunkach realizować takie projekty. Zgodnie z propagowaną przez naszą firmę ideą zrównoważonego budownictwa zależało nam także, by znajdujący się w reprezentacyjnej części miasta plac budowy, nie zaburzył estetyki otoczenia. Zadowolenie pierwszych gości hotelowych potwierdza, że również finalny efekt spełnił stawiane przed nami wymagania” – dodaje Łukasz Zagził, Kierownik Budowy z firmy RD bud. Naturalny komfort
B&B Hotel Wrocław Centrum wpisuje się w standardy, jakie swoim obiektom stawia sieć B&B Hotels na całym świecie. Elewacja frontowej ściany obiektu wykonana jest z kamienia, a całość budynku wykończona jest tynkiem cienkowarstwowym. Efektownym urozmaiceniem projektu jest z pewnością przeszklone atrium. Na pięciu kondygnacjach hotelu znajduje się 140 komfortowych pokoi w przystępnej cenie, w tym dwa przygotowane z myślą o rodzinach z dziećmi oraz trzy przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Co istotne, z usług hotelu korzystać mogą również goście podróżujący się ze swoimi zwierzętami. B&B Hotel Wrocław Centrum uwzględnia również potrzeby przedsiębiorców i biznesmenów. To z myślą o nich sala konferencyjna została wyposażona w sprzęt multimedialny, gwarantujący doskonałe warunki do przeprowadzania prezentacji lub spotkań biznesowych. W celu podniesienia komfortu gości wszystkie pokoje poza klimatyzacją, dostępem do bezprzewodowego Internetu oraz telewizji satelitarnej wyposażono w system wyciszający dźwięki dobiegające z ruchliwej ulicy Śródmieścia. Zgodnie z polityką sieci B&B, obiekt nie ma własnej restauracji, ale oferuje śniadania serwowane w formie bufetu, sklepik z przekąskami oraz napojami B&B Shop. Do dyspozycji klientów pozostaje również 40 miejsc parkingowych w podziemnym garażu.

Kolejna zrealizowana inwestycja w portfolio Generalnego Wykonawcy potwierdza, że spółka doskonale radzi sobie z urzeczywistnianiem projektów, w których na równi stawia się funkcjonalność i wysoką estetykę. Skuszeni potencjałem i urokiem miasta nad Odrą turyści i biznesmeni z pewnością docenią komfortowy pobyt w B&B Hotel Wrocław Centrum. Atrakcyjna lokalizacja w połączeniu z wysokimi standardami obsługi oraz efektowną aranżacją hotelowych wnętrz uprzyjemni każdemu podróż, sprawiając, że poczuje się tak dobrze jak u siebie w domu.

Sylwester w polskich górach: najdrożej w Zakopanem

Zabiegi chirurgiczne coraz skuteczniejsze w leczeniu otyłości

Skomentuj