zamknij
Boże Narodzenie w samolocie – gdzie latamy?

Boże Narodzenie w samolocie – gdzie latamy?

Coraz więcej Polaków podróżuje na święta Bożego Narodzenia samolotem. Według danych FRU.PL, w ciągu ostatnich trzech lat liczba ta podniosła się aż o 25%, a ten rok może okazać się pod tym względem rekordowy. Gdzie zatem latamy?

Święta w Europie
Z danych FRU.PL, serwisu rezerwacji biletów lotniczych i hoteli, wynika, że podróże czasie świąt Bożego Narodzenia stają się coraz popularniejsze, a trend ten rozpoczął się w 2012 roku. Skąd ta tendencja? Jak wyjaśnia Maciej Knopa, Travel Manager we FRU.PL, ma to związek z coraz większą dostępnością tanich przelotów dla polskich podróżników oraz z tym, że taki sposób spędzania wolnego czasu staje się coraz popularniejszy. – Latanie nie wiąże się już z ogromnymi kosztami, a Polacy zaczynają wykorzystywać każdą okazję, by odwiedzić nowe miejsca. Rodzinne święta są gotowi spędzić nie w domu, ale na przykład w którejś z europejskich stolic – mówi ekspert.

Potwierdza to lista kierunków najczęściej wybieranych przez pasażerów. Zdecydowanie króluje wśród nich Londyn. Jak podpowiada Knopa, bilety lotnicze do stolicy Wielkiej Brytanii można upolować już od niecałych osiemdziesięciu złotych. Poza tym, Londyn nie tylko piękne miasto pełne jednych z najsłynniejszych muzeów, ale to pod koniec grudnia jest też… światową stolicą wyprzedaży (drugi dzień Świąt to tradycyjny Boxing Day). – Do niedawna większość rezerwacji na europejskich trasach w tym okresie dotyczyła właśnie Londynu, jednak od kilku lat coraz popularniejsze stają się Rzym, Paryż, Amsterdam oraz Hiszpania – Barcelona i Madryt. Boże Narodzenie to świetna okazja, by wybrać się gdzieś z najbliższymi, w tym czasie w całej Europie odbywa się wiele festiwali, imprez i jarmarków. Dla niektórych taka podróż to świetny prezent – wyjaśnia Maciej Knopa.

Boże Narodzenie na sportowo
Polacy coraz chętniej wykorzystują każdy tzw. długi weekend na aktywny wypoczynek – i to samo tyczy się Świąt. Dla wielu Boże Narodzenie to początek sezonu narciarskiego, szczególnie, że te dni można połączyć ze zbliżającym się Nowym Rokiem i spędzić sylwestra na stoku. – Coraz popularniejsze są takie kierunki jak Genewa, Turyn, Lyon czy Bergamo. Wielbiciele sportów zimowych z pewnością od razu je skojarzą. Przy wszystkich tych lotniskach znajdują się uznane kurorty narciarskie. Można zdecydować się na przewóz sprzętu narciarskiego samolotem, co nie jest zbyt kosztowne, lub wypożyczyć go na miejscu – mówi przedstawiciel FRU.PL. Na popularności zyskuje organizowanie takich wyjazdów samemu, bez pomocy biur podróży. – Pozwala to zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt procent kosztów – podkreśla Knopa.

Podróże po Polsce
Coraz większym zainteresowaniem cieszą się również bożonarodzeniowe loty po Polsce. – Decydujemy się na podróż samolotem po kraju, bo jest to bardzo wygodne, a droga zajmuje nam tylko kilkadziesiąt minut – zamiast kilku godzin w samochodzie czy pociągu. Ważną rolę odgrywa też cena. W tej chwili ceny biletów na krajowych trasach zaczynają się od niecałych dziesięciu złotych za lot w jedną stronę – mówi ekspert FRU.PL.

Kiedy planujemy podróże?
Według danych zebranych przez polski serwis, Polacy niespecjalnie lubią planować długofalowo, raczej decydują się na spontaniczne podróże. – Największa liczba rezerwacji składana jest w grudniu – mówi Maciej Knopa – Chociaż wtedy jest najdrożej. Wciąż można wówczas upolować tanie bilety, jednak nie da się ukryć, że im wcześniej, tym lepiej. Na korzyść pasażerów przemawia fakt, że linie lotnicze bardzo rywalizują i uruchamiają promocje nawet w ostatniej chwili. Poza tym, organizacja świąt to też spory wydatek, a Polacy coraz chętniej przeznaczają te pieniądze na podróż, podczas której odpoczną i odwiedzą nowe miejsca.

Źródło: FRU.PL

Photo credit: Chad Sparkes / Foter.com / CC BY

Arytmie u sportowców – czy jest się czego bać?

Ustrzeż się raka prostaty – badaj się!

Skomentuj