zamknij
Emirates i Jetstar – nowe połączenia lotnicze dzięki umowie codeshare

Emirates i Jetstar – nowe połączenia lotnicze dzięki umowie codeshare

Emirates i Jetstar ogłosiły, że w wyniku nawiązanego porozumienia otwarte zostaną nowe połączenia lotnicze dla pasażerów Emirates obejmujące Australię, Nową Zelandię i Południowo-Wschodnią Azję.

Kod Emirates będzie teraz widniał przy oznaczeniu niektórych połączeń obsługiwanych przez Jetstar Airways w Australii i Nowej Zelandii oraz Jetstar Asia, oferując pasażerom dostęp do 27 nowych tras i siedmiu nowych kierunków, takich jak Bali w Indonezji, Bayron Bay w Australii, Dunedin w Nowej Zelandii i Siem Reap w Kambodży.*

Członkowie Emirates Skywards, programu lojalnościowego przewoźnika, będą mogli otrzymywać Mile za przeloty na trasach obsługiwanych przez Jetstar a noszących kod Emirates. Będą oni także mogli zamienić Mile na bilety-nagrody na przeloty na wszystkich trasach obsługiwanych przez Jetstar** już od 7 025 Mil Skywards.

Współpraca pomiędzy Emirates i Jetstar przyniesie naszym pasażerom szereg korzyści, takich jak nowe połączenia do miejsc spoza dotychczasowej oferty Emirates – powiedział Adnan Kazim, Wiceprezes Emirates ds. planowania, przepisów lotniczych i polityki branżowej.

Współpraca pomiędzy Emirates i Jetstar to także fantastyczne rozwiązanie dla członków naszego programu Emirates Skywards, dzięki któremu zyskają oni więcej możliwości wykorzystania uzbieranych mil na odkrywanie nowych miejsc i kultur – dodał Adnan Kazim.

Dzięki temu porozumieniu będziemy mogli zaoferować pasażerom Emirates na całym świecie naszą szeroką ofertę z regionu Azji i Pacyfiku, na którą składają się najpopularniejsze miejsca wypoczynkowe – powiedziała Lisa Brock, Dyrektor Handlowy Grupy Jetstar.

Współpraca z Emirates pozwoliła na stworzenie produktu i oferty, które dostarczą pasażerom Emirates mnóstwo nowych kierunków wakacyjnych, w tym do Południowo-Wschodniej Azji – na Bali, Siem Reap i Phnom Penh, a także do wielu miast w Australii i Nowej Zelandii – dodała.
Klienci Emirates podróżujący z Jetstar będą mogli skorzystać z pełnej oferty zawierającej posiłki i napoje, zaś dozwolony limit bagażu pozostanie taki sam, jak w Emirates.

Od 6 kwietnia wszyscy pasażerowie Emirates podróżujący z Jetstar otrzymają przy odprawie w miejscu wylotu karty pokładowe dla usług międzynarodowych.

Systemem codeshare objętych jest siedem połączeń krajowych w Australii uzupełniających już istniejące pięćdziesiąt, które Emirates dzieli z Qantas – głównym inwestorem w Jetstar Group; cztery nowe połączenia w Nowej Zelandii, sześć nowych połączeń pomiędzy Australią a Nową Zelandią przecinających Morze Tasmana i dziesięć połączeń międzynarodowych z Singapuru do Indonezji, Kambodży, Wietnamu, Malezji, Tajlandii i Hongkongu.

Bilety Emirates/Jetstar na połączenia realizowane od 6 kwietnia objęte systemem codeshare będą w sprzedaży od 13 lutego 2014 roku. Pasażerowie linii Emirates będą mogli zamienić punkty na bilety lotnicze od 1 marca 2014 roku.

* z zastrzeżeniem zmian przed ostatecznym zatwierdzeniem

** z wykluczeniem lotów Jetstar Pacific

Przyszłość branży turystycznej w Europie i Polsce – trudności tradycyjnych biur podróży kontra (OTA) Online Travel Agency

Zabiegi złuszczające pomogą skórze przetrwać zimę

Skomentuj