zamknij

Odchudzanie

W jaki sposób pozbyć się nadmiaru kilogramów, których nam przybyło podczas tegorocznej zimy? Jest na to kilka sposobów. I radzę wziąć się za siebie już teraz, by latem bez skrępowania pokazywać swoje ciało w skąpym bikini.

Jak można schudnąć?

Odchudzanie
jest niestety żmudnym procesem. Wymaga sporo wyrzeczeń, systematyczności i cierpliwości. Ale, gdy pokonamy wszelkie pokusy, wówczas łatwiej będzie nam uzyskać idealną sylwetkę. Sposobów na zrzucenie zbędnych kilogramów jest wiele. Należy jednak wiedzieć, że walka nadmiarem tłuszczyku powinna być wielokierunkowa.

Sama dieta, aktywność fizyczna, a tym bardziej łykanie suplementów diety nie wystarczy. Należy zatem połączyć wszystkie te metody, by móc mówić o skutecznym i odchudzaniu.

Krok pierwszy – dieta

Jedną z podstawowych zasad walki z nadmiarem kilogramów jest zmiana sposobu odżywiania się. Należy bezwzględnie porzucić złe nawyki żywieniowe i przestawić się na zdrowe i racjonalne odżywianie się. Jest to niezbędne, jeżeli chcemy pozbyć się zbędnych kilogramów. Przede wszystkim należy spożywane jedzenie w ciągu dnia podzielić na pięć posiłków: śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek oraz kolację. Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia, dlatego też nie należy o tym zapominać. Dostarcza ono bowiem naszemu organizmowi odpowiednią porcję energii na początek dnia. Z tego też powodu ważne jest przygotowanie śniadania w taki sposób, by dostarczało wszystkich składników odżywczych. Jeżeli „podarujemy” sobie ten posiłek (a więc go pominiemy), wówczas spowolnimy przemianę materii, a to oznacza, że spowolnimy proces odchudzania.

Warto również pamiętać, że wszystkie posiłki powinny być komponowane w taki sposób, by zapewniały odpowiednią ilość składników odżywczych. Należy zatem pamiętać, że wielocukry powinny być głównym źródłem energii dla naszego organizmu. Węglowodany muszą być cukrami złożonymi, ponieważ są one znacznie wolniej uwalniane, a co za tym idzie – nie dopada nas głód. Należy jeść sporą ilość warzyw i owoców, które stanowią bogate źródło witamin i składników mineralnych. Nie możemy zapominać również o białku. Natomiast bezwzględnie należy ograniczyć ilość spożywanych tłuszczów zwierzęcych.

By pozbyć się zbędnych kilogramów należy pamiętać, że wielkim „przestępstwem” jest podjadanie. Gdy nie możemy poskromić łakomstwa, wówczas na nic zdadzą się wszelkie nasze wysiłki. To właśnie dlatego, we wstępie wspomniałam, że droga do pięknej sylwetki usłana jest wieloma wyrzeczeniami.

Jeżeli decydujemy się na specjalną dietę, należy wybierać taką, która nie zaszkodzi naszemu zdrowiu. Przez dietetyków polecane są diety typu „1000 kcal”. Są one stosunkowo bezpieczne, pod warunkiem, że drastycznie nie obniżamy ilości spożywanych kalorii. Tego rodzaju diety odchudzające dostarczają naszemu organizmowi wszystkich składników odżywczych, jakich ustrój człowieka potrzebuje. Bezpieczna będzie również dieta punktowa (znana również jako dieta strażników wagi) czy dieta Montignaca.

Krok drugi – suplementy diety

Kurację odchudzającą można wspomóc suplementami diety. Takie specyfiki zawierają w swoim składzie wiele substancji, które wspomagają procesodchudzania. Należy podkreślić słowo „wspomagają”, ponieważ takie preparaty same nas nie odchudzą. Ale jeśli wypełniamy sumiennie krok pierwszy, wówczas nie ma się czego obawiać. Wszystkie suplementy diety dzieli się na kilka rodzajów. Są tak zwane supresanty apetytu, środki przeczyszczające, jak również fat-burnery. Te pierwsze hamują napady głodu, zapobiegając tym samym niekorzystnie działającemu podjadaniu. Fat-burnery to z kolei specyfiki, które przyczyniają się do przyspieszenia procesu spalania tkanki tłuszczowej. Środki przeczyszczające to specyfiki, które uwalniają nasz organizm z toksyn i usprawniają przemianę materii.

Doskonałym supresantem jest błonnik. Jest on niezastąpionym środkiem wspomagających odchudzanie. Błonnik rozpuszczalny tworzy w jelitach delikatną galaretę. Szybko więc daje uczucie sytości, zmniejszając tym samym głód. Jednocześnie nie dostarcza kalorii, a więc bez wątpienia ułatwia odchudzanie. Najwięcej błonnika znajdziemy w skórce owoców oraz warzyw. Z tego też powodu najlepiej, gdy nie będziemy ich obierać. Błonnik można również znaleźć w roślinach strączkowych, orzechach oraz ziarnach zbóż.

Krok trzeci – aktywność fizyczna

By przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej i zamienić ją w mięśnie, wówczas niezbędne będą ćwiczenia fizyczne. Można zapisać się do klubu fitness. Oferują tam wiele interesujących zajęć, które pozwolą na utratę zbędnych kilogramów w miłym towarzystwie. Ważne jest również to, że zdecydowanie łatwiej zmobilizować się w grupie osób, które borykają się z podobnym problemem. Jeżeli jednak nie chcemy, zawsze możemy ćwiczyć w domu. Jazda na rowerze (nawet tym stacjonarnym), jazda na rolkach czy jogging to doskonały sposób, by stracić nadmiar kilogramów. Nie musi to być jakaś drastyczna i wyczerpująca aktywność fizyczna.

Małymi kroczkami dojdziemy do celu i przed nadejściem lata, wreszcie uzyskamy sylwetkę, o jakiej marzymy. Najważniejsza jest systematyczność.

Na czym polega zdrowe i skuteczne odchudzanie?

Jak schudnąć bez dodatkowych problemów?

Skomentuj