zamknij
Na czym polega zdrowe i skuteczne odchudzanie?

Na czym polega zdrowe i skuteczne odchudzanie?

Każdy z nas chce pięknie wyglądać i czuć się dobrze, więc często zaczynamy odchudzać się na własną rękę. Ważne jest jednak, żeby robić to według podstawowych zasad, tak by nie wyrządzić krzywdy swojemu organizmowi.

Leczenie otyłości nie polega na ograniczeniu spożywanego jedzenia tak bardzo jak się da i czekaniu na efekty – to może pomóc tylko na krótki czas, gdyż później czeka nas efekt jo-jo i kilogramy wracają.

Co zatem powinniśmy zrobić? Najpopularniejszym rozwiązaniem są diety odchudzające. Nie jest to jednak chwilowy sposób na utratę wagi, po czym wraca się do dawnego trybu życia – dieta to zmiana żywienia na stałe. Istnieje wiele różnych metod, jednak większość z nich opiera się na tych samych zasadach: tłuste mięso zastąpić chudym, a najlepiej rybami, ograniczyć ilość cukru, również tego w owocach, a zamiast tego spożywać dużo warzyw, pieczywo zwykłe zastąpić pełnoziarnistym, mniej tłustych produktów mlecznych, napoje gazowane i alkohol również nie są zalecane, za to powinno się pić dużo wody mineralnej.

Popularne są teraz zestawy mające wspomagać zdrowe i skuteczne odchudzanie, różnego rodzaju herbatki, tabletki czy koktajle witaminowe. Należą do nich także produkty Herbalife, które wiele kobiet uznało za przynoszące fantastyczne efekty. Ważna jest także regularność posiłków – lepiej jest jeść mniej, za to częściej. Pięć mniejszych posiłków w ciągu dnia sprawi, że będziemy równomiernie dostarczać organizmowi wartości odżywcze i nie będziemy się czuć przepełnieni i ociężali. Kolacja nie powinna być zbyt obfita i spożywana zbyt późno – czy nie powtarzano nam od dawna: „Śniadanie zjedz sam, obiadem podziel się z przyjacielem, a kolację oddaj wrogowi”?

Jeśli zjemy zbyt dużo, możemy mieć problemy z zaśnięciem, poza tym brak ruchu spowoduje odkładanie się niepotrzebnych kalorii. Wysiłek fizyczny to kolejny ważny czynnik, bez którego sama zmiana żywienia może nie dać nam pożądanych efektów. Długie spacery, jogging, siłownia czy tak popularne teraz zajęcia taneczne – każda forma aktywności jest dobra, a przy okazji może przynieść nam wiele radości. Każdy z nas jest jednak na tyle indywidualny, że może potrzebować własnego planu „zrzucania kilogramów” – w tym pomogą dietetycy. Ważne jest by przed rozpoczęciem odchudzania skonsultować się ze specjalistą żywieniowym czy nawet lekarzem rodzinnym, szczególnie gdy mamy problemy zdrowotne.

Zmiany w terapii leczenia stwardnienia rozsianego – już obowiązują

Odchudzanie

Skomentuj