zamknij
Dieta proteinowa- wady i zalety

Dieta proteinowa- wady i zalety

Dieta proteinowa- jest to dieta, którą każdy z nas może stosować w domu. Dieta ta składa się z 4 etapów. Najważniejsza w tej diecie jest kolejność etapów, której nie wolno zmieniać.

Dr Dukan nie tłumaczy, co jest zakazane, ale wręcz przeciwnie, mówi, co wolno, a nawet trzeba jeść. Nie stawia też warunków dotyczących ilości jedzenia. Jedynym wymogiem jest picie koktajlu proteinowego – codziennie rano na każdym etapie stosowania diety.

Jakie są wady i zalety stosowania tej diety? Główną zaletą jest to, że nie musimy ograniczać się z jedzeniem. Możemy jeść produkty smaczne i zdrowe. Nie będziemy zatem cierpieć w trakcie diety proteinowej z powodu tzw. pustego żołądka! Kolejną zaletą tej diety jest jej bezpieczeństwo, nie przyniesie ona uszczerbku na naszym zdrowiu. Stosując dietę proteinową zdrowo się odżywiamy, zatem nasze samopoczucie będzie lepsze i będziemy mieć więcej energii. Jednak najważniejszym atutem i zachętą, by wypróbować akurat tę dietę jest fakt, że w przeciągu 2-3 miesięcy możemy pozbyć się nawet 15 kilogramów.

Przejdę teraz do omówienia wad wiążących się ze stosowaniem diety proteinowej. Dieta ta jest dość restrykcyjna (szczególnie jej pierwsza faza) i chociaż nie będziemy chodzić głodni, uciążliwa jest monotonia posiłków. W ciągu pierwszych dni istnieje ryzyko odczucia zmęczenia i osłabienia. Po czwartym dniu diety możemy się także liczyć z wystąpieniem zaparcia. Lekkie uczucie głodu powinno zniknąć po trzecim dniu stosowania programu.

Wydaje się, że zalety diety proteinowej znacznie przewyższają jej wady. Zatem do dzieła!

Dobra dieta to podstawa!

Czy przytyję jedząc mięso?

Skomentuj