zamknij
Wybielanie zębów nie tylko u stomatologa. Można je wykonać także w salonie kosmetycznym

Wybielanie zębów nie tylko u stomatologa. Można je wykonać także w salonie kosmetycznym

Kosmetyczne wybielanie zębów to nowy, bezpieczny dla szkliwa zabieg. Ze względu na powierzchowne działanie jego trwałość jest krótsza niż w przypadku wybielania stomatologicznego. Efekty utrzymują się maksymalnie pół roku, ale zabieg można powtarzać bez ryzyka negatywnych skutków dla zębów.

Kosmetyczne wybielanie zębów to ratunek dla osób mających bardzo wrażliwe zęby oraz obawiających się bólu, jaki towarzyszy wybielaniu w gabinecie dentystycznym. Kosmetyk używany podczas zabiegu nie zawiera bowiem nadtlenku wodoru, a co za tym idzie nie wnika w strukturę zęba ani dziąseł. Podczas kosmetycznego wybielania stosuje się ponadto bezpieczne światło lampy LED. Dzięki temu zabieg jest całkowicie bezbolesny.

– Tak naprawdę to nie jest samo wybielenie, tylko oczyszczanie zębów z osadów, które powstały na skutek diety, którą stosujemy codziennie. Za każdym razem, kiedy wykonujemy zabieg, przy następnym spotkaniu z moimi klientami widzę, że te zęby są już jaśniejsze. Dlatego zapisujemy sobie zawsze na początku ten kolor wyjściowy, ponieważ stosujemy wzorniki. I później, przy każdym nowym zabiegu, jest widoczna pozytywna różnica – wyjaśnia Magdalena Kijanko z firmy Smiling Bar dental cosmetics & more, w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

Powierzchowne działanie kosmetyku powoduje, że efekt wybielenia utrzymuje się od trzech do sześciu miesięcy. Zabieg można jednak powtarzać, bez obawy o uszkodzenie szkliwa.

– Kosmetyk, który stosujemy, jest kosmetykiem naturalnym, opartym na mineralnych składnikach. Można go stosować bezkarnie. Jak tylko widzimy, że potrzebujemy znowu rozjaśnienia naszego uśmiechu, to możemy spokojnie wykonać zabieg – podkreśla Magdalena Kijanko.

Zabieg trwa 45 minut i składa się z trzech sesji po 15 minut. Efekty widoczne są natychmiastowo. Podczas jednego zabiegu można wybielić zęby o od trzech do dziewięciu tonów. Uzupełnieniem zabiegu jest pielęgnacja domowa, która ma podtrzymać efekt wybielania.

Wybielanie kosmetyczne zębów jest świetną metodą na szybkie upiększenie w momencie, kiedy nie mamy za wiele czasu. Możemy w tym czasie, kiedy wybielamy zęby, również wykonywać inne zabiegi kosmetyczne, takie jak manicure, pedicure czy farbowanie włosów albo po prostu się zrelaksować – mówi Magdalena Kijanko.

Koszt jednorazowego zabiegu, składającego się z trzech sesji, to 350 złotych.

Fale radiowe zagęszczają, ujędrniają i uelastyczniają skórę

Nieleczona choroba meningokokowa w większości przypadków kończy się śmiercią

Skomentuj