zamknij
Dieta dla osób cierpiących na zespół jelita drażliwego

Dieta dla osób cierpiących na zespół jelita drażliwego

Ludzie, którzy cierpią na zespół jelita drażliwego próbują łagodzić objawy tego schorzenia za pomocą różnych metod. Niektórzy korzystają z ziół, w ten sposób usiłując zmniejszyć intensywność objawów towarzyszących zespołowi jelita drażliwego. Inni mogą próbować hipnozy. Niewiele osób cierpiących z powodu objawów jelita nadwrażliwego rozważa przejście na specjalną dietę.

Dzieje się tak z wielu powodów, z których jednym jest brak informacji na temat posiłków, które należy spożywać i posiłków, których należy unikać. Informacji takich powinien udzielić lekarz lub dietetyk. Dlaczego?

Na różnych stronach internetowych można dzisiaj znaleźć wiele fałszywych diet dla osób z zespołem jelita drażliwego. Jest wielu „specjalistów”, którzy udzialają złych porad co, oczywiście, może prowadzić do katastrofalnych wyników. Cóż, spróbuj postawić się w sytuacji osoby cierpiącej na zespół jelita drażliwego. Osoba ta jest w stanie zrobić wszystko, by złagodzić ból. W akcie desperacji osoba cierpiąca na jelito wrażliwe może próbować różnych diet. Jeżeli diety te nie zostału ułożone przez specjalistę, może to doprowadzić do pogłębienia symptomów, a tego nie chcemy.

Jedną z rzeczy, które powinieneś wiedzieć o zespole jelita drażliwego jest fakt, że odpowiednia dieta może być jedynym prawidłowym rozwiązaniem Twoich problemów. Jedzenie pewnych produktów może pomóc złagodzić różne przejawy tej choroby w życiu człowieka. Wiele osób mówi, że każdy człowiek powinien mieć własną dietę dla zespołu jelita drażliwego. Podkreślają oni, że indywidualne diety dla osób cierpiących na zespół jelita drażliwego są niezbędne w celu uwolnienia się od tej choroby. Ludzie, którzy chcą znaleźć rozwiązanie są w stanie zapłacić dużo pieniędzy, aby ktoś opracował dla nich spersonalizowaną dietę.

W rzeczywistości nie zawsze jest to konieczne. Ludzie, którzy cierpią na zespół jelita drażliwego mogą przestrzegać jednej ogólnej diety i nadal czerpać z niej korzyści. Znalezienie odpowiedniej diety na zespół jelita drażliwego wymaga jedynie zrozumienia następujących zagadnień:

1. Myśl o jedzeniu w kategoriach, nie o konkretnych produktach – nie ma określonego pokarmu, który wywołuje objawy zespołu jelita drażliwego. co nie oznacza, że nie możesz kontrolować choroby. Trzeba zrozumieć, że istnieją pewne rodzaje żywności, które będą powodować występowanie symptomów ZJD. Należy unikać tych kategorii żywności:

a) Produkty z dużą zawartością tłuszczów nasyconych
b) Produkty z dużą zawartością błonnika nierozpu[.]nego
c) Kawa (z kofeiną i bezkofeinowa)
d) Napoje gazowane
e) Alkohol

W prawidłowe diecie produkty należące do jednej z powyższych kategorii powinny zostać wyeliminowane, ponieważ mogą nasilać występowanie symptomów ZJD.

2. Konieczność zróżnicowanej diety – Tylko dlatego, że jesteś na diecie nie znaczy, że powinieneś unikać jedzenia, które lubisz i które Ci smakuje. Spróbuj znaleźć substytut dla różnych produktów, które trzeba wyeliminować. Należy także zmieniać swoje posiłki, aby uniknąć nudy z tym, co jesz.

Dieta hollywoodzka

Zielona herbata odchudzanie

Skomentuj