zamknij
Zielona herbata odchudzanie

Zielona herbata odchudzanie

Zielona herbata od zawsze słynęła ze swych właściwości zdrowotnych. Już starożytni Chińczycy leczyli ją bóle głowy, depresje, choroby wzroku i wiele innych. Medycyna orientalna twierdzi, że zielona herbata ma wpływ dobroczynny na ponad 60 dolegliwości. Jednak to nie wszystko przeprowadzone badania w Japonii pokazują, że ma, także oddziaływanie na naszą sylwetkę.

Jak pokazują testy podnosi ona znacznie metabolizm, a co za tym idzie spala kalorie i tłuszcz. Trzeba zaznaczyć, że samo picie zielonej herbaty nasz nie odchudzi. Jedna filiżanka spala średnio około 80 kalorii. Żeby zobaczyć efekt musimy pić przynajmniej przez miesiąc po 4 5 filiżanek dziennie. Do tego koniecznie trzeba włączyć trening. Zieloną herbatę musimy traktować jako suplement diety, który pomoże na w odchudzaniu. Zalecane jest picie jej po posiłku dzięki temu zwiększy się nasz metabolizm.

Bardzo ważne jest jej odpowiednie zaparzenie. Tylko, wtedy może dać siebie wszystkie najlepsze właściwości zdrowotne. Podstawowy błąd popełniany przez większość osób to zalewanie herbaty wrzątkiem. Traci ona wiele cennych składników. Optymalną temperaturą jest 85 stopni, jednak wszystko zależy od rodzaju zielonej herbaty. Długość parzenia nie powinna przekroczyć 5 minut. Jeżeli pragniemy herbaty na pobudzenie to czas parzenia powinien być krótki. Jeżeli ma działać uspakajająco to należy parzyć ją dłużej. Oczywiście, jeżeli mamy zamiar się odchudzać to nie możemy dodawać cukru pijemy ją na gorzko.

Trzeba sobie jasno powiedzieć sama zielona herbata nas nie odchudzi. Musi być wykonany trening, który w połączeniu z zieloną herbata pomoże z nadwagą. Trzeba też zachować odpowiednią dietę.

Dowiedz się więcej na zielona herbata odchudzanie.

Dieta dla osób cierpiących na zespół jelita drażliwego

Na czym polega leczenie trądziku

Skomentuj