zamknij
Szpital Medicover wykonuje zabiegi z zakresu onkologii ginekologicznej w ramach NFZ

Szpital Medicover wykonuje zabiegi z zakresu onkologii ginekologicznej w ramach NFZ

Gdy otrzymujemy skierowanie lekarskie na zabieg operacyjny najczęściej kierujemy się do publicznego szpitala. Większość z nas nie wie, że prywatne szpitale również zajmują się leczeniem poważnych przypadków i wykonywaniem nawet tych skomplikowanych operacji. Ponieważ placówki te mają podpisane kontrakty z NFZ pacjenci nie ponoszą kosztów. W ten sposób można korzystać z usług prywatnego Szpitala Medicover w warszawskim Wilanowie, który od początku tego roku przeprowadza zabiegi w zakresie m.in. ginekologii onkologicznej.

Do Szpitala Medicover mogą zgłaszać się pacjentki ze skierowaniem na hospitalizację i zabieg z zakresu ginekologii onkologicznej. Proces przyjęcia do szpitala jest identyczny jak w publicznych placówkach, czyli pacjentka posiadająca skierowanie do szpitala oraz wyniki badań diagnostycznych potwierdzających rozpoznanie umawia się na bezpłatną wizytę kwalifikacyjną do ginekologa. Lekarz po wywiadzie wyjaśnia możliwe sposoby leczenia i ich przebieg. Następnie ustalany jest termin operacji, co ważne, bez oczekiwania w długiej kolejce.

http://www.sxc.hu– Podczas pierwszej operacji pobieramy wycinki do badania histopatologicznego. Jeśli wyniki badania potwierdzają, że zmiany są nowotworowe, kontaktujemy się z pacjentką, proponując kolejną wizytę kwalifikacyjną i zabieg. Wizytę kwalifikującą do leczenia szpitalnego, zabieg i pobyt w szpitalu realizujemy w ramach kontraktu z NFZ. Oznacza to, że taki zabieg jest dla pacjentki bezpłatny – wyjaśnia dr n. med. Ewa Kurowska-Mroczek, ginekolog ze Szpitala Medicover.

Dzięki pełnemu zapleczu szpitalnemu placówka zapewnia bezpieczne warunki wykonywanych zabiegów. Pacjenci z sali operacyjnej kierowani są na Oddział Pooperacyjny, a w razie konieczności na Oddział Intensywnej Opieki Medycznej, gdzie ich stan zdrowia jest stale monitorowany.

– Najważniejsze jest dla nas zdrowie pacjentów, a ten cel możemy realizować poprzez jakość i bezpieczeństwo wykonywanych usług. Dlatego w naszym szpitalu pracują wysokiej klasy specjaliści chirurdzy, ginekolodzy, onkolodzy, wykorzystujący najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Przywiązujemy też dużą wagę do komfortu pobytu w szpitalu. Pacjenci przebywają w dwuosobowych, klimatyzowanych pokojach z łazienkami – wyjaśnia dr Alicja Brzozowska, Dyrektor ds. Rozwoju Szpitala Medicover.
Po zabiegu pacjentka jest kierowana na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego. Może również umówić się na wizytę do lekarza, który kwalifikował ją na zabieg, bądź operował. W takiej sytuacji wizyty realizowane są w Centrum Konsultacyjnym i są odpłatne.

Dlaczego tak mało kobiet bada się na obecność Chlamydia Trachomatis?

Wizyta u lekarza POZ poza miejscem zamieszkania

Skomentuj