zamknij
Wakacje z widokiem na raj

Wakacje z widokiem na raj

Copyright: Interhome

Osoby, które chcą spędzić urlop w cieniu palm, wcale nie muszą wybierać się w dalekie tropiki. Piękne plaże na wyspach można znaleźć również u wybrzeży Europy. Serwis Casamundo.pl prezentuje trzy domki letniskowe, w których można spędzić rajski urlop.

Jedynie kilka godzin lotu dzieli nas od wysp należących do europejskich krajów. Urlopowicze, którzy planują wakacje pod palmami, mają wiele opcji – niezależnie od tego, czy szukają spokojnego wypoczynku na plaży, możliwości uprawiania sportów wodnych, dobrej zabawy, czy pieszych wędrówek w malowniczych okolicznościach przyrody.

Kraina wiecznej wiosny
Copyright: InterhomeLanzarote to jedna z siedmiu głównych wysp archipelagu Wysp Kanaryjskich, położonych na Oceanie Atlantyckim. Klimat na wyspie określa się mianem „wiecznej wiosny” – średnie temperatury oscylują około 20 stopni, dzięki czemu jest to idealne miejsce dla tych, którzy nie lubią upałów. Od samego początku wyspa zaskakuje krajobrazem –usiana jest wygasłymi wulkanami, a jej powierzchnia została ukształtowana głównie przez wulkaniczną lawę. Na wyspie nie ma żadnego przemysłu i zanieczyszczeń, dlatego UNESCO uznało ją za rezerwat biosfery – to najlepsza rekomendacja na zdrowy odpoczynek. Poza tym każdy znajdzie tu coś dla siebie – spokojne i ciche plaże, tropikalną roślinność, jaskinie, miejsca z licznymi fiestami i klimatycznymi knajpkami czy bogate możliwości uprawiania sportów wodnych. Idealnym dopełnieniem wypoczynku na Lanzarote będzie klimatyczny domek letniskowy położony nad samym morzem.
Dowiedz się więcej o obiekcie numer 1241721

W oliwnych gajach
Copyright: BelvillaKolejny kierunek to Korfu. Tonąca w zieleni i kolorowych kwiatach, górzysta wyspa charakteryzująca się łagodnym klimatem, leży w północnej części Morza Jońskiego. Korfu zachwyca bogactwem krajobrazów – znajdziemy tu piaszczyste i kamieniste plaże, wysokie urwiska z zapierającymi dech w piersiach widokami, zielone gaje oliwne i górskie serpentyny. Wyspę nazywa się „królową wysp jońskich” nie przez przypadek. Swego czasu była ulubionym miejscem wypoczynku Napoleona, cesarza Wilhelma II, czy cesarzowej Austrii – Sisi. Zieleń cyprysów idealnie współgra tu z jaskrawymi kolorami plantacji pomarańczy i cytryn, a w powietrzu czuć zapach oleandrów, roznoszony przez lekki powiew wiatru. Na Korfu znajdziemy spokojne plaże, historyczne miejsca i liczne muzea. Bazą do odkrywania uroków wyspy może być oferowana przez serwis Casamundo.pl elegancka, grecka willa z basenem.
Dowiedz się więcej o obiekcie numer 1502995

Rozrywkowy raj
Słysząc o Ibizie, większość osób ma jedno skojarzenie – dobra zabawa. Wyspa słynie z ogromnej liczby nocnych klubów, w których spotykają się ludzie z całego świata, aby bawić się w rytm nowoczesnej muzyki serwowanej przez najlepszych DJ-ów świata. W latach 90. XX wieku wyspa została nawet wpisana do Księgi Rekordów Guinessa jako najbardziej rozrywkowe miejsce na Ziemi. Turyści, poza niezliczoną liczbą nocnych klubów, z których część jest już kultowa, mają do wyboru ponad pięćdziesiąt malowniczych plaż o łącznej długości ponad 19 kilometrów. Dla tych, którzy szukają spokoju pozostaje centralny obszar wyspy z ciekawymi szlakami turystycznymi. Można na nich zobaczyć m.in. miejsca zamieszkane przez hippisów, którzy zaczęli tu przybywać w latach 60. XX wieku oraz malownicze białe miasteczka. Na wieczorny relaks najlepszy będzie dom na zachodnim wybrzeżu Ibizy z wygodnie urządzonym patio z widokiem na bezkresne morze.
Dowiedz się więcej o obiekcie numer 1323343

Planowanie wakacji staje się coraz bardziej wygodne. Noclegi, przeloty, atrakcje, miejsca warte zobaczenia – to wszystko możemy sprawdzić, zaplanować i zarezerwować za pomocą internetu. Następnie pozostaje nam spakowanie bagażu i odliczanie dni do urlopu pod rajskimi palmami.

Królewskie wakacje

Villa d'Este Tivoli fot. http://www.sxc.hu/

Rzymskie wakacje w ogrodzie Villa d´Este

Skomentuj